Inzerce

Cena zlata raketově roste! Využijte toho!

V okamžiku psaní tohoto článku dosahuje cena zlata částky 45 348 Kč za unci. Přesně před rokem to bylo 43 911 Kč. Navýšení tedy dosahuje zhruba 2,5 procenta. Nejde však jen o cenu zlata jako takovou. Až trojnásobně vyšší je poptávka po zlatě coby investiční komoditě.

Cenu zlata ovlivňuje hned několik faktorů. Mezi nejdůležitější patří kurz vůči americkému dolaru. Dochází-li k jeho znehodnocování, jde cena zlata nahoru. O co méně vás jinými slovy vyjde dolar, o to více si připlatíte za zlato. A obráceně.

Inflace, trhy a koronavirová pandemie

Dalším nezanedbatelným faktorem, který se na ceně zlata značnou měrou podílí, je úroveň inflace ve světě. S jejím zvyšováním se automaticky navyšuje i poptávka po tomto drahém kovu. A ta se odráží na jeho ceně. Situace na trhu se zlatem ale ovlivňují i trhy a světové krize v čele se stále probíhající krizí koronavirovovou.

Situace na trhu se zlatem

Trh se zlatem se však mění. Přibývá na něm jak velkých, tak i drobných investorů. Své zlaté rezervy ovšem doplňují i tzv. konzervativní klienti. A spousta z nich zlato nakupuje ve velkém. Z mnoha důvodů. Tento drahý kov v první řadě vnímají jako spolehlivý prostředek k zajištění finančních prostředků v době krize. Zlato totiž mimo jiné nepodléhá inflaci! Peníze do něj uložené neztrácejí svou hodnotu. Na rozdíl od finančních prostředků uložených v bankách či do konkurenčních investičních produktů.

Zlato vás zbaví strachu

Se zlatými slitky (popřípadě mincemi) vás nemusí trápit obavy z ekonomické krize či pádu měny. Ekonomika se jednou zotaví a za zlato získáte více peněz, popřípadě rovnou novou měnu. Rychle a kdekoliv na světě.

Nákup zlata ve velkém? Chytré řešení!

Nejste si jisti, jakou částku do zlata investovat? Odborníci svého času doporučovali „držet“ ve zlatě mezi pěti až deseti procenty majetku. To však neznamená, že není možné spolehlivě zabezpečit i zbytek. Je! Třeba nákupem zlata ve větším objemu! A využitím současného krátkodobého poklesu ceny zlata, který momentálně jednoznačně stojí na straně kupujících. 

Kde investiční zlato nakoupit?

Ideálně od nějakého renomovaného dodavatele, který se na trzích s drahými kovy dobře orientuje. Jednoho z nejrenomovanějších obchodníků s investičním zlatem a stříbrem už sedmnáct let najdete na stránkách www.zlate-mince.cz. Jejich provozovatelem je Pražská mincovna, a.s., která zlatem a stříbrem zásobila více než 60 tisíc klientů. Co takhle jejich řady rozšířit?

O autorovi

angelo