Svatba

Čtyři důvody, proč se muži nechtějí ženit

Čtyři důvody, proč se muži nechtějí ženit

Čtyři důvody, proč se muži nechtějí ženitSvatba je pro někoho jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě a pro jiného je to jen kus papíru. Každý člověk se na manželství dívá ze svého úhlu pohledu. V mnoha případech jsou to však muži, kteří svatbu oddalují, což bohužel v dosti případech vede nakonec spíše k rozpadu vztahu.

Ať již potřebujete na lásku papír, nebo ne, vstupem do manželství dáváte svému partnerovi/partnerce najevo, že to myslíte skutečně vážně a že jste odhodlaní tento partnerský svazek stvrdit před zraky svých nejbližších.

Svatba bývá obecně velkým dnem zejména pro nevěsty. Muži obvykle sledují veškeré přípravy spíše zpovzdálí. A proč se někteří muži tolik vyhýbají kroužku na levé ruce? Odhalíme vám tajemství čtyř důvodů, proč se muži nechtějí ženit… 

Žádní kamarádi

Muži se často obávají, že se po svatbě již nebudou moci potkávat se svými kamarády tak, jak byli doposud zvyklí. Je pravdou, že si některé ženy po sňatku myslí, že by jejich muž měl být nyní už jen s nimi a že mu snad jsou jeho kamarádi přednější než ona. Poslední částí v předchozí větě mnohdy muže dokonce psychicky vydírají. Samozřejmě, vše je řečeno s nadsázkou. Pravděpodobně je ale normální, že průběhu manželského života a pracovních povinností je volného času na kamarády stále méně. Někdy se rovněž stává, že když už si muž na kamarády čas opravdu najde, jeho žena by jej samozřejmě ráda doprovázela. Zkuste se ale zeptat, milé ženy, samy sebe, zda by vám nechybělo posezení a poklábosení s kamarádkami u kafíčka či skleničky vína? Tak to samy vidíte, i muži potřebují určitou volnost…

Žádný nezávazný sex

Ačkoliv už spolu několik let žijete a nezávazný sex by měl být pro vašeho muže naprosté tabu, mužům se zkrátka čas od času prožene hlavou myšlenka “opravdu chci mít do konce života jen jednu ženu, když jich můžu mít desítky?” Ano, bohužel i to je logika mužů. Muži mají od přírody dáno, že jsou lovci, kteří loví svou kořist. A proto se stává, že je touha po lovu někdy láká mnohem více než manželský život. A i když vás váš přítel či snoubenec miluje nade vše, chvíli trvá, než se s touto myšlenkou vypořádá.

Žádné koníčky

Dalším důvodem, proč se muži nechtějí ženit, je strach z toho, že budou muset nechat toho, co je baví. Řeč je především o koníčcích. Samozřejmě, rodinných a pracovních povinností je někdy více než dost. Ale pokud je muž zvyklý chodit pravidelně cvičit, sledovat hokejové zápasy nebo hrát tenis, tak proč by to nemohl dělat i po svatbě? Svatba by přece neměla být důvodem, který vám obrátí život úplně naruby (i když si to mnozí myslí). Koníčky a zájmy k lidem patří, a tak by se jich přece neměli vzdávat jen proto, že se oženili. Takže pánové, nebojte se, o váš milovaný fotbal opravdu nepřijdete. 

Žádná autorita

Muži se rovněž velice obávají toho, že přestanou být svým pánem. Bojí se toho, že tu najednou bude někdo, kdo jim bude říkat co mají kdy a kde dělat, jak se mají rozhodovat a podobně. Pánové, vždyť máte svůj rozum a ani po svatbě o něj nepřijdete! Jistou změnou však bude, že po svatbě se člověk již nemůže rozhodovat pouze sám za sebe, tedy pokud se zaměříme na rozhodnutí, která mohou ovlivnit oba manželé. Taková rozhodnutí by neměla být jednostranná ale kompromis, na kterém se shodnou oba dva.

Foto


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post