Zdraví & krása

Detoxikace? Zkuste těchto pět potravin!

Detoxikace? Zkuste těchto pět potravin!

Detoxikace neboli očistná kúra je procesem, díky kterému se naše tělo zbavuje škodlivin. Díky tomu dochází k pročištění našeho organismu, posílení imunity a v neposlední řadě k zrychlení našeho metabolismu. Po detoxikaci tělo získává zpět energii a vy se nebudete cítit tak unaveni. A co si budeme povídat, během svatebních příprav je energie potřeba víc než dost. Navíc detoxikace pomáhá uvolňovat svalové napětí.

Detoxikace? Zkuste těchto pět potravin!Detoxikace je proces, který obvykle trvá několik dní, během kterých by se měly konzumovat určité potraviny. Návodů a tipů na pročištění těla existují desítky, nicméně se vždy skládají z obdobných surovin. A jaké potraviny, které jsou dostupné v toto roční období, by neměly ve vašem jídelníčku určitě chybět?

Brokolice

Brokolice patří mezi základní potraviny, které pomáhají detoxikovat tělo. Brokolice má však obecně velice pozitivní účinky na naše zdraví, a to především díky obsahu množství vitamínů, antioxidantů a minerálních látek. V neposlední řadě je rovněž bohatá na vlákninu.

Červená řepa

Červená řepa je doslova pokladem pro naše zdraví i imunitu. Díky obsahu vitamínů, antioxidantů a minerálů dodává tělu důležité živiny. Červená řepa zbavuje tělo jedovatých látek. Mimo jiné je kvalitním zdrojem kyseliny listové. Červená řepa se dá konzumovat jak syrová tak i vařená nebo dokonce i v Detoxikace? Zkuste těchto pět potravin!podobě šťávy.

Růžičková kapusta

V tomto období je všude k dostání tato vitamíny a minerály nabitá zelenina. Díky vysokému obsahu vlákniny růžičková kapusta prospívá zažívání. A protože je růžičková kapusta rovněž bohatá na draslík, který pomáhá z těla odplavovat nadměrné množství vody i toxiny, je výborným pomocníkem právě při detoxikaci a hubnutí. Zaujala vás kapusta, pak určitě vyzkoušejte tyto dietní recepty.

Detoxikace? Zkuste těchto pět potravin!Jablko

Kdo by nemiloval to slaďoučké kulaté jablíčko? Ač se tváří na první pohled poměrně nenápadně, jablka jsou doslova lékárnou, která nám doplní mnoho důležitých látek. Jablko navíc pomáhá upravovat trávení, má detoxikační a regenerační účinky. Jablka však především obsahují třiaosmdesát procent vody. Pektin, který tvoří asi 1/3 tohoto ovoce, na sebe váže tekutiny a toxické látky, které odvádí pryč z těla. A pokud bojujete s vysokou hladinou cholesterolu, jablka by ve vašem jídelníčku rozhodně chybět neměla.

Zelí

Zelí má v první řadě schopnost čistit játra. Ne nadarmo se říká, že je syrové nebo kysané zelí jednou z nejzdravějších potravin. Kysané zelí díky obsahu kyseliny mléčné a řadě vitamínů pomáhá upravovat střevní mikroflóru. Rovněž má pozitivní vliv na snižování hladiny cholesterolu v krvi. Během detoxikace je kromě zelí dobré pít i zelnou šťávu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post