Inzerce

Dřevěné pelety pro snadné a cenově úsporné topení

V našich podmínkách to v zimních měsících bez vytápění zkrátka nejde. Jde tak o nutnou položku v každém rodinném rozpočtu a je potřeba vymyslet způsob, jak zvládnout vytápění jednoduše a cenově výhodně. Jednou z možností jsou například dřevěné pelety. Jaké výhody nabízí a proč se rozhodnout právě pro ně? To se dozvíte v tomto článku.

Obnovitelný zdroj energie

Pokud se rozhodnete, že plyn či elektřina nejsou tou správnou volbou pro vytápění, zbývají jen pevná paliva. Zde je další pomyslný rozcestník, kdy volíte hlavně mezi uhlím a dřevem, případně jejich kombinací. Vzhledem k ekologické zátěži se od uhlí postupně upouští a do popředí se dostává dřevo. Ve své základní podobě však představuje poměrně neskladné palivo, které navíc často vyžaduje další štípání na menší kusy. Z toho důvodu se vyrábí nejrůznější brikety a dřevěné pelety.

Čisté složení a minimální obsah popela

Konkrétně dřevěné pelety představují koncentrovanou sílu dřeva. Jejich složení je čisté bez žádných dalších příměsí, protože pohromadě drží díky celulóze. Existuje více typů, kdy hlavním rozdílem je případný obsah kůry. Nejkvalitnější dřevěné pelety A1 jsou pouze ze samotného dřeva, takže obsah popela je skutečně minimální.

Příznivá cena a snadná manipulace

Při výběru dřevěných pelet jako hlavního zdroje pro topení určitě potěší i jejich cena. Za poměrně vysokou výhřevnost jde o způsob, jak ušetřit na vytápění. Další úspory dosáhnete při objednání přes internet, kdy je od jedné palety doprava zdarma. I následná manipulace je velmi snadná, protože dřevěné pelety jsou prakticky zabalené v plastových pytlích. To snižuje náklady na úložný prostor a zároveň je dosaženo maximální čistoty hlavně v porovnání s uhlím. Praktickou vlastností je také snadné dávkování pelet hlavně v kombinaci s automatickými kotli.

O autorovi

angelo