Inzerce

Elegantní pánská móda krok po kroku

Elegantní pánská móda krok po kroku
Napsal angelo

Dnes už dávno neplatí to, že o sebe pečují jen ženy. Také pánové se chtějí líbit, a to po všech stránkách. Toto pravidlo je aktuální pro muže všech povolání, ale nejvíce se jím zabývají manažeři a pánové, kteří musejí v práci vypadat reprezentativně. Víte, co nesmí chybět v šatníku úspěšného manažera, obchodního cestujícího a zástupce? Podívejte se na pár tipů.

Šatník plný stylu a elegance

Ve volném čase mohou manažeři nosit pohodlné oblečení, ale na cestách a jednáních je to mnohem složitější. Garderoba nesmí postrádat kvalitní košile, obleky, svetry, saka, kalhoty i polobotky. Mezi formálnější oděvy od Espirt patří obleky tmavší barvy. Mohou být tmavě šedé a modré, nenápadně proužkované i jednobarevné. Samozřejmě nelze opominout košile bílé i světle modré barvy. Nutno říci, že je hnědá barva ve večerních hodinách nevhodná. Ptáte se proč? Hnědá je prostě barvička nosící se výhradně přes den. Pro večerní akce, recepce, plesy a business večeře jsou jako stvořené černé obleky anebo smoking.

Na co si dát pozor?

V parných letních dnech to nemá manažer vůbec lehké, ale může si pomoci oděvy světlejších a vzdušnějších materiálů. V tomto ohledu využije blejzr. Jednou z nejdůležitějších složek jeho šatníku jsou bílé a modré košile, které musejí dokonale padnout k saku i kravatě. Klíčovou výhodou je nošení dvojité francouzské manžety. Je nezbytné neopomenout manžetové knoflíčky. Garderoba pojímá i módní doplňky, jako jsou hodinky, pásek, motýlek, kravata, prsten. Bez komfortních bot a vhodných ponožek nelze vyjít mezi kolegy ani obchodní partnery. K doplňkům patří luxusní pero se zápisníkem, kožená peněženka i taška na dokumenty.

V dnešní době cestují pánové pracovně, proto jim nesmí chybět ani ležérnější kousky skýtající pohodlí. Saka, vesty, kalhoty, košile vhodného střihu jsou proto nezbytností.

O autorovi

angelo