Svatba

Jak nejlépe naplánovat harmonogram svatby?

Jak nejlépe naplánovat harmonogram svatby?

Předvánoční období a samotné Vánoce jsou oblíbeným termínem, kdy se muži rozhoupou k tomu, aby požádali svou partnerku o ruku. Ať je to už tou vánoční atmosférou či jiným kouzlem, pokud jste čerstvě zasnoubení a plánujete do roka a do dne svatbu, máme pro vás pár rád ohledně harmonogramu.

Myslíte si, že na všechno máte dost času a necháváte čas plynout. Opatrně. Mohlo by se stát, že zjistíte, že zase tolik času není a možná neseženete volný termín na místě, kde se chcete vzít, nebo nebude mít čas kapela, kterou jste si vyhlídli a tak dále. Pojďme se na to ale podívat pěkně od začátku.

Začněte s termínem

Důležité je zvolit si termín a zarezervovat si místo obřadu a hostiny a také zajít na matriku. Poté si můžete na chvíli oddechnout, začátek jste úspěšně zvládli. Dlouho ale neotálejte se zamlouváním kapely, fotografa, kameramana, vizážistky a kadeřnice. Obzvláště pokud je váš termín zajímavý i pro další páry, může se stát, že právě vámi zvolení datum bude brzy zamluvené. Důležité je také stanovit si předběžný rozpočet. Počítejte s tím, že ho mírně překročíte. Půl roku před svatbou byste měli začít řešit svatební šaty a oblečení pro ženicha. Dobré je také objednat svatební dort, zákusky, koláčky a výslužky.

Nezapomeňte na detaily

Mezi drobnosti, které nevěsta zařizuje, patří výběr svatebních dekorací, sepsání seznamu hostů, výběr svatebních oznámení a pozvánek. Nezapomeňte sepsat předběžný harmonogram svatebního dne. Přibližně 3 až 4 měsíce před svatbou byste měli rezervovat ubytování pro svatební hosty a samozřejmě oznámit vybraným svědkům, že jste si vybrali právě je.

Rozdělte úkoly

Jednou z nejdůležitějších věcí je výběr a objednání snubních prstenů. Přibližně 2 měsíce před svatbou rozesíláte svatební oznámení. Nevěsta by měla mít alespoň jednu zkoušku líčení a účesu přibližně 1 až 2 měsíce před svatbou. Co se týče organizačních záležitostí, vymyslete zasedací pořádek a sepište pro vaše nejbližší úkoly, které budou mít během svatebního dne na starosti a obeznamte je s nimi. Vyhnete se pak tomu, aby za vámi každý ve svatební den chodil a na všechno se vás ptal. Seznam úkolů spojených se svatbou mějte sepsaný dopředu a jen si odškrtávejte, co již máte hotové, abyste neztratili přehled.


Foto: Stocksnap

O autorovi

The Wedding Post