Nezařazené Svatba

Kapela versus DJ aneb jakou hudbu vybrat na svatbu

Kapela versus DJ aneb jakou hudbu vybrat na svatbu

Otázku hudebního doprovodu po celý váš svatební den je třeba řešit s podstatným časovým předstihem. Čím dříve, tím větší šance je, že budete s vaším výběrem spokojení, respektive ulovíte volný termín u vašeho favorita. Jak ale vybrat ideální hudební doprovod?

Živá kapela nebo DJ?

Nejdříve je třeba rozhodnout se, zda dáte přednost DJ s výběrem vašich oblíbených skladeb nebo živé kapele odpovídající vašemu hudebnímu vkusu. Obě verze mají své kladné i záporné stránky. DJ zpravidla hraje celou dobu a nepotřebuje dělat pauzy. Naopak ale není problém, aby si přestávku dal. Kapely pauzy dělají a někdy jsou bohužel velmi dlouhé a zábava tak může trochu stagnovat. Nicméně starší část hostů může čas bez hudby ocenit, neboť mají konečně prostor trochu si mezi sebou popovídat.

Výběr skladeb

Dj vám zahraje opravdu téměř vše, na co si vy i vaši hosté vzpomenete. V případě, že se svatební hostina bude konat v menším prostoru, je vhodnější zvolit DJ, který  nezabere tolik místa jako kapela s hudebními nástroji. DJ Kapela versus DJ aneb jakou hudbu vybrat na svatbubývají povětšinou současně i moderátory, kteří umí pobavit či nadhodit nějakou svatební tradici nebo hru, pokud zábava neplyne tak, jak by měla. Mnoho DJ nemá ani problém s tím hrát déle, než bylo původně domluveno. A jak je na tom kapela? Kapela je rozhodně zajímavější, na pódiu se toho více děje. Zvuk živé hudby je nepřekonatelný a během svatebního obřadu i hostiny přispívá ke správné svatební atmosféře.

Cenová náročnost

Cena svatebních kapel se poměrně dost liší, a to zejména dle počtu členů, dále dle toho, jak je skupina známá, a odkud pochází. DJ si obvykle účtují kolem 6 – 10 000 Kč. Dnes v době internetu není problém zjistit si reference. Přece jen nechcete na svatbě nudné, či dokonce protivné a neochotné umělce. Pokud zvolíte živou kapelu, pečlivě s ní prokonzultujte výběr písní, obzvláště pro svatební obřad a první novomanželský tanec. Na tyto skladby se bude upírat největší pozornost.

Ať už se rozhodnete pro kapelu nebo DJ, je důležité si zavčas domluvit termín. Kapelu i DJ si vždy ale raději běžte nejprve poslechnout, ať zjistíte, zda je to pro vás ideální volba.


Foto: Pixabay, Stocksnap

O autorovi

The Wedding Post