Svatba

Kde vybrat ten správný prsten pro váš velký den?

Každá žena nevynechá příležitost, aby se cestou kolem klenotnictví nezadívala do jeho výlohy a neobdivovala nádherné šperky, a popřípadě si i rýpla do partnera, že takový prsten by se jí jednou líbil… Nyní však jste zasnoubena a stojíte před rozhodnutím, jaký prsten bude Vás a Vašeho partnera doprovázet po celý život.

Máte představu, jak by měly vaše prsteny vypadat? Nebo stále procházíte jedno luxusní klenotnictví za druhým a stále to není to pravé ořechové? Ač se to může zdát velice jednoduché, výběr ideálního snubního prstenu nepatří k těm nejsnadnějším rozhodnutím.

Zkusila jste se zamyslet nad tím, že byste si jej nechala vyrobit na zakázku? Přesně dle vašich nejtajnějších přání? Výhodou zakázkové výroby je (samozřejmě v případě výběru kvalitního zlatníka) pečlivá ruční práce. Prsten vám mohou vyrobit v různých barvách zlata. Můžete ovlivnit tloušťku i povrchovou úpravu prstenu. A pokud se rozhodnete pro zasazení briliantu, mějte na paměti, že musíte obdržet certifikát o jeho pravosti. Samozřejmě můžete zvolit i jiný drahokam, ale řekněte, který z Vás by nechtěla mít svůj vlastní diamant? Nicméně byste neměla zapomínat na to, že by se snubní prsten měl hodit k vašemu zásnubnímu. Většina žen nosí oba prstýnky na prsteníčků levé ruky, a tak by nebylo dobré, kdyby byl každý úplně v jiném stylu.

Zakázková výroba má kouzlo i v tom, že si necháte vyrobit něco originálního, s výjimečným vzhledem. V klasických řetězcích sice narazíte na nádherné a dechberoucí šperky, nicméně si to řekněme narovinu – mnohdy jsou vyráběny po desítkách či stovkách kusů, a ztrácí tak individualitu. Prsten, který bude vznikat na základě vašich požadavků, bude mít váš osobní punc, a tedy i kousek z vás.

A než budou vaše prsteny vyrobené, zamyslete se nad tím, co pěkného si necháte do snubních prstenů vyrýt…

O autorovi

The Wedding Post

Zanechte komentář