Zdraví & krása

Kokosový olej pro krásu i relax 

Kokosový olej pro krásu i relax 

Svatba je událost, která si zasluhuje náležitou pozornost. Stejnou péči, jakou vkládáme do dekorace nebo výběru svatebních šatů, bychom měly věnovat také sobě. Nebo spíš především sobě. 

Kokosový olej pro krásu i relax V dnešním dílu věnovaném zdraví a kráse si představíme jeden přírodní zázrak, jehož všestranné využití vás zaručeně ohromí. Dokáže totiž dokonale zvláčnit pokožku, vyživit vlasy, zjemnit rty, bělit zuby a pohladit po duši. A když nic jiného, můžete ho zakomponovat do svého svatebního menu – skvěle se totiž hodí také do kuchyně. Řeč je o kokosovém oleji.

Tento voňavý, jemňoučký kouzelník, získávaný z jader kokosových ořechů, dávno není stálicí jen v tropických oblastech. Kokosový olej, lisovaný za studena a ideálně v BIO kvalitě, má své čestné místo také v kosmetických taštičkách Evropanek. Proč? To si hned povíme… 

Kokosový olej vyživuje

A je úplně jedno, jestli je Vaše pleť problematická, citlivá nebo přesušená. Kokosový olej nedráždí a snese jej bez problémů pokožka jakéhokoliv typu. Používejte ho večer před spaním, a to na kteroukoliv část svého těla. Na pleť, na oční okolí, na rty, na zhrublé plosky loktů a kolenou, na popraskané paty. V noci pokožka odpočívá, a dokáže tak nejlépe vstřebat cenné látky z oleje. Vyhněte se pouze častému používání na obličej, mohlo by způsobit ucpávání pórů. A pokud byste vaší pleti chtěla dopřát ještě více péče, zde najdete několik rad a tipů.

Kokosová kúra na vlasy

Věřte, nebo ne, ale opravdu funguje! Malé množství oleje rozetřete v dlaních a aplikujte do konečků vlasů, kdykoli je budete chtít vyživit. Chcete-li vlasovou péči ještě více umocnit, připravte si jednou v týdnu kokosový zábal. Ten je nejlepší provádět PŘED mytím vlasů. Jednoduše vetřete olej po celé délce své hřívy a nechte působit alespoň půl hodiny, klidně i více. Poté důkladně umyjte hlavu šamponem a oplachujte teplou vodou, aby se kokosový olej rozpustil a neulpěl na vlasech. Vlasy pak šetrně vyfénujte a upravte, jak jste zvyklé. Budou jemné, hladké a nádherně lesklé.

Masáž dásní 

Provádějte ji, jak často chcete, klidně ráno i večer. Postup je jednoduchý. Po čištění zubů namočte prst v kokosovém oleji a krouživými pohyby jím masírujte dásně. Kokosový olej je hojivý a obsahuje spoustu antioxidantů. Pravidelnou masáží zabráníte nárůstu bakterií, virů a kvasinek a předejdete nepříjemným zánětům v ústní dutině. A když během masáže trochu oleje spolknete, vůbec to nevadí. Naopak. V tropických oblastech již po staletí konzumují kokosový olej v malých dávkách pravidelně – přispívá totiž k detoxikaci, má hojivé účinky, chrání sliznice a v neposlední řadě skvěle chutná! 

Udělejte si z používání kokosového oleje rituál. Kdykoli otevřete dózu s tímto  voňavým potěšením, nastane významná chvíle. Zapalte svíčku, pusťte si příjemnou hudbu, na závěr se zabalte do nadýchaného županu a bez obav sněte o svém svatebním dni… 

V případě, že byste se o tajemství přirozené krásy chtěla dozvědět více, zde najdete mnoho rad a tipů.

Vyzkoušejte také kozlík lékařský.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post