Zdraví & krása

Kokosový olej pro krásu i relax 

Svatba je událost, která si zasluhuje náležitou pozornost. Stejnou péči, jakou vkládáme do dekorace nebo výběru svatebních šatů, bychom měly věnovat také sobě. Nebo spíš především sobě. 

coconuts-Coconut-oil-on-spoonV dnešním dílu věnovaném zdraví a kráse si představíme jeden přírodní zázrak, jehož všestranné využití vás zaručeně ohromí. Dokáže totiž dokonale zvláčnit pokožku, vyživit vlasy, zjemnit rty, bělit zuby a pohladit po duši. A když nic jiného, můžete ho zakomponovat do svého svatebního menu – skvěle se totiž hodí také do kuchyně. Řeč je o kokosovém oleji.

Tento voňavý, jemňoučký kouzelník, získávaný z jader kokosových ořechů, dávno není stálicí jen v tropických oblastech. Kokosový olej, lisovaný za studena a ideálně v BIO kvalitě, má své čestné místo také v kosmetických taštičkách Evropanek. Proč? To si hned povíme… 

Kokosový olej vyživuje

A je úplně jedno, jestli je Vaše pleť problematická, citlivá nebo přesušená. Kokosový olej nedráždí a snese jej bez problémů pokožka jakéhokoliv typu. Používejte ho večer před spaním, a to na kteroukoliv část svého těla. Na pleť, na oční okolí, na rty, na zhrublé plosky loktů a kolenou, na popraskané paty. V noci pokožka odpočívá, a dokáže tak nejlépe vstřebat cenné látky z oleje. Vyhněte se pouze častému používání na obličej, mohlo by způsobit ucpávání pórů. A pokud byste vaší pleti chtěla dopřát ještě více péče, zde najdete několik rad a tipů.

Kokosová kúra na vlasy

Věřte, nebo ne, ale opravdu funguje! Malé množství oleje rozetřete v dlaních a aplikujte do konečků vlasů, kdykoli je budete chtít vyživit. Chcete-li vlasovou péči ještě více umocnit, připravte si jednou v týdnu kokosový zábal. Ten je nejlepší provádět PŘED mytím vlasů. Jednoduše vetřete olej po celé délce své hřívy a nechte působit alespoň půl hodiny, klidně i více. Poté důkladně umyjte hlavu šamponem a oplachujte teplou vodou, aby se kokosový olej rozpustil a neulpěl na vlasech. Vlasy pak šetrně vyfénujte a upravte, jak jste zvyklé. Budou jemné, hladké a nádherně lesklé.

Masáž dásní 

Provádějte ji, jak často chcete, klidně ráno i večer. Postup je jednoduchý. Po čištění zubů namočte prst v kokosovém oleji a krouživými pohyby jím masírujte dásně. Kokosový olej je hojivý a obsahuje spoustu antioxidantů. Pravidelnou masáží zabráníte nárůstu bakterií, virů a kvasinek a předejdete nepříjemným zánětům v ústní dutině. A když během masáže trochu oleje spolknete, vůbec to nevadí. Naopak. V tropických oblastech již po staletí konzumují kokosový olej v malých dávkách pravidelně – přispívá totiž k detoxikaci, má hojivé účinky, chrání sliznice a v neposlední řadě skvěle chutná! 

Udělejte si z používání kokosového oleje rituál. Kdykoli otevřete dózu s tímto  voňavým potěšením, nastane významná chvíle. Zapalte svíčku, pusťte si příjemnou hudbu, na závěr se zabalte do nadýchaného županu a bez obav sněte o svém svatebním dni… 

V případě, že byste se o tajemství přirozené krásy chtěla dozvědět více, zde najdete mnoho rad a tipů.

Vyzkoušejte také kozlík lékařský.

O autorovi

The Wedding Post

1 komentář

  • kokosový olej je vynikajúci pomocník aj pre vlasy 🙂 .. sama ho používam občas po umytí vlasov, ktoré sú vďaka nemu príjemné hebké na dotyk… dokonca ho občas používam i na moje clip in vlasy, ktoré sú po ňom taktiež veľmi príjemné na dotyk

Zanechte komentář