Interview

Make-up trendy 2016 dle Make up artist Eleny Zelenohorské

Make-up trendy 2016 dle Make up artist Eleny Zelenohorské
Napsal guest

Vdáváte se letos a hledáte ten ideální make up look, který bude in a zároveň bude korespondovat s vaší osobností? Zeptali jsem se profesionální make-up artistky Eleny Zelenohorské, nejen na to, co je aktuálně ve světě trendy, ale i na to, co obvykle chtějí české nevěsty.

Make-up trendy 2016 dle Make up artist Eleny ZelenohorskéCo bude letošní rok in?

Svatební trendy pro rok 2016 nejsou nijak převratné, bude převládat krajka a romantika. K tomuto stylu rafinované eleganci se nejvíce hodí jemné, ne příliš výrazné líčení.

Promítnou se barvy roku 2016, tedy baby blue a pudrově růžová, i do líčení?

Pudrově růžová vypadá na nevěstách nádherně a je velice vhodnou barvou pro svatební líčení, takže bude dominantou i v této sezóně. I přesto, že jsou obě barvy roku pastelové a něžné, jejich kombinace vyžaduje odvážnější nevěstu. Spíše doporučuji přenést baby blue do doplňků, jako je například kytice, případně barevně sladit nehty.

Jsou nevěsty v líčení ovlivněny sociálními sítěmi jako je např. Facebook, Instagram, Pinterest? Hledají na nich inspiraci?

Sama ráda sleduji Pinterest a zahraniční make up artisty, kteří uveřejňují svoji tvorbu na sociálních sítích. Doporučuji klientkám, aby si před zkouškou přinesly inspirační obrázky, abych věděla, jaká je jejich představa. Několikrát se mi stalo, že nevěsty chtěly linku a rudou rtěnku či kouřové líčení. Ne vždy je to však to „pravé ořechové“ vzhledem k typu obličeje a pleti.

Make-up trendy 2016 dle Make up artist Eleny ZelenohorskéCo trend líčení podle Kylie Jenner? I díky ní a dalším celebritám, zejména blogerkám, se ve světě vrací trend devadesátkových barev, hnědé, taupe, mauve.

Její styl se vyznačuje „dramatickým“ líčením, kde jsou dominantou výrazné řasy, plné matné rty tmavších barev a výrazné kontury obličeje. Tento styl se mi velmi líbí, ale vyžaduje dokonalou pleť, plné rty a prostor na oku, kde by mohla být linka.

Velkým trendem minulého roku bylo silné konturování a tvarování obličeje. Je to stále aktuální? Je konturování vhodné i pro svatební líčení?

Při líčení nevěsty kromě klasického konturování používám také techniku strobing. Jedná se o konturování obličeje za pomoci rozjasňovačů, které nanesu na místa, kam přirozeně dopadá světlo, které se odráží a láme. Toto na fotkách vypadá velmi přirozeně, avšak silné konturování a tvarování obličeje je vhodnější spíše pro foto makeup.

Jak je na tom retro styl? Červená rtěnka, kočičí linka na oku a podobně?

Make-up trendy 2016 dle Make up artist Eleny ZelenohorskéČervená rtěnka se ve svatebním líčení objevuje méně často. Nevěsty mají oprávněný strach, že si budou muset make up často kontrolovat, aby rtěnku neměly na zubech nebo ji neobtiskly na ženicha. Kočičí linka sluší nevěstám, které pro ni mají prostor na oku a vhodný tvar obličeje. Při spojení s vhodným stínem, nebo s nalepením umělých řas, dostanou oči úplně jiný rozměr a vždy to vypadá krásně.

Na internetu jsou nyní velkým hitem falešné pihy, je možné, že se to uchytí i u českých nevěst?

Tento trend jsem viděla a přiznám se, že mě velmi pobavil. V České republice jsem se zatím nepotkala s nikým, kdo by si falešné pihy udělal ani na nákup do města, takže předpokládám, že v sezóně 2016 ke mně nepřijde žádná nevěsta, která by toto chtěla.

Již několikátou sezonou je in klenuté, husté a výrazné obočí, bude to tak i v roce 2016?

Výrazné obočí je obrovskou předností i tento rok. Vypadá moc dobře, pokud má nevěsta přirozeně husté obočí, protože se s tím dá krásně pracovat. Pokud ho má řidší, vždy se snažím tento malý nedostatek upravit za použití produktů na obočí a vytvořit tím hustější vzhled. Ale jak to platí u svatebního makeupu všeho s mírou a hlavně tak, aby se nevěsta cítila ve svůj den dokonale.

(Anela Langerová)


Foto: Elena Zelenohorská / Makeup Artist


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

guest