Inspirace

Motýlek na svatbu: Ano či ne?

Motýlek na svatbu: Ano či ne?

Několik posledních svatebních sezón je vidět, že se do centra pozornosti dostávají motýlky. Pánové již dávno odložili klasické kravaty a dávají přednost moderním vázankám či rozhalence bez čehokoli. Nicméně právě motýlky se staly častou součástí svateb v rustikálním, venkovském či vintage stylu. Je ovšem motýlek to pravé ořechové pro velký den “D”?

Věděli jste, že motýlek by dle starých tradic a oblíbených pověr neměl na svatbě být? Ženich by si jej neměl dávat proto, aby nevěstě neuletěl. Je tak spíše na nevěstě, jak se k této pověře staví. Na motýlek by ovšem měli zapomenout i ostatní svatebčané, pokud nechtějí, aby novomanželům uletělo štěstí. Pamatujte však, že se jedná jen o pověry, kterých mezi námi již po generace koluje neuvěřitelné množství.

Detail, který zaujme

Motýlek na svatbu: Ano či ne?Přestože se obecně motýlek nosí na formální události, kde nesmí chybět smoking, dnes se od formálnosti upouští a motýlek se objevuje nejen na různých společenských akcích, jako jsou právě svatby nebo narozeniny, ale nezřídka se s ním setkáváme i v běžném životě, kde jej muži (a i některé ženy) oblékají jako originální módní doplněk.

Najděte ten pravý

Pokud váš nastávající touží vzít si ve svůj svatební den motýlek, nebraňte mu. Na druhou stranu by měl outfit zdobený motýlkem ladit s celkovým konceptem svatby a především s nevěstou samotnou. V dnešní době je na trhu velké množství stylů motýlků. Od látkových až po dřevěné. Zvláště ty dřevěné jsou momentálně velkým hitem. Zatím nejsou příliš okoukané, a tak máte skvělou příležitost, jak zaujmout vaše svatební hosty a být styloví na svatebních fotografiích.

Různé barvy a vzory

Motýlek na svatbu: Ano či ne?Motýlek může být jednobarevný, vzorovaný, z jednoho či více materiálů. Velmi zajímavé jsou ručně dělané motýlky, které se neprodávají ve velkém, a proto se nemusíte obávat, že by se na svatbě objevil další host se stejným doplňkem. Nejen nevěsty, ale i ženichové touží být ve svatební den ti nej v každém ohledu.


Foto: Pixabay, Stocksnap

O autorovi

The Wedding Post