Svatba

Na den princeznou aneb svatby na zámku

Na den princeznou aneb svatby na zámku

Těžko by se asi hledalo malou holčičku, která by alespoň jednou nesnila o tom, že je krásnou princeznou. Proč ale neproměnit tento roztomilý dětský sen ve skutečnost? Svatba na zámku může být jedinečnou příležitostí, jak splnit vaše přání… alespoň na jeden den.

Na den princeznou aneb svatby na zámkuSvatba na zámku dnes už není žádná nedostupná záležitost. Proto vám dnes přinášíme tipy, kde se dá obřad a případně i hostina uspořádat. Svatbu se vším všudy na jednom místě můžete uspořádat například na zámku Slavkov u Brna. Máte zde na výběr hned z několika míst pro svatební obřad, a to Divadelní, Historický, Rubensův sál, park nebo kapli. Záleží tak na vašem vkusu a finančních možnostech, neboť jednotlivé varianty se od sebe cenově liší. Kromě svatebního obřadu, ať už civilního, či církevního, vám na zámku umožní fotografování a uspořádání svatební hostiny.

Za vílu v zámeckých zahradách

Pokud zůstaneme v Jihomoravském kraji, krásným místem pro konání svatby je zámek Lednice, který nabízí možnost uspořádání svatebního obřadu v rytířském sálu, kasínu, na louce či v zahradě. Zámek ovšem nenabízí možnost svatební hostiny uspořádané přímo v zámku. V těsné blízkosti zámku se ovšem nachází hotel, který poskytuje jak ubytování, tak zajišťuje svatební hostiny.

Pohádková místa

Na den princeznou aneb svatby na zámkuPři hledání toho pravého místa pro svatební obřad nemůžeme opomenout ani jeden z nejkrásnějších zámků, a to Hluboká nad Vltavou. Svatební hostinu si můžete vychutnat v jedné z mnoha restaurací v blízkosti zámku. Možná jste nevěděli, že originální svatební obřad můžete zažít i přímo v prostorách Rožmberského paláce v areálu Pražského hradu, kde vám zajistí svatební obřad i slavnostní oběd. Novomanželé se poté rádi přesouvají na odpolední a večerní pohoštění do hotelu Loreta.

Zámků v České republice, které nabízí možnost uspořádání svatebního obřadu. je mnoho. Zvažte proto, která varianta by pro vás byla nejlákavější a zároveň nejpřijatelnější, a to z mnoha úhlů pohledu. U svateb na zámku je zvláště důležitá včasná rezervace, jelikož termíny bývají obsazené dlouho dopředu, a proto s tím příliš otálejte.


Foto: Pixabay, Stocksnap

O autorovi

The Wedding Post