Inspirace

Co nesmí chybět na svatební tabuli?

Co nesmí chybět na svatební tabuli?

Jednou z částí svatby, které dotváří celkovou atmosféru a motiv svatby, je i svatební tabule. Pokud máte svatební hostinu v restauraci, nejspíše vám nachystají svatební tabuli jejich zaměstnanci. Na vás bude kontrola vychytávání chyb a samozřejmě výběr vhodného stylu. Nikdo pravděpodobně nechce fialovou svatební tabuli, když tuto barvu naprosto nesnáší. Svatební tabule ovšem není jen o vzhledu, ale i o tom, co by na ní vždy mělo být.

Co nesmí chybět na svatební tabuli?Pokud je výzdoba svatební tabule ve vaší režii, dnešní článek vám poradí na co nezapomenout a čeho se naopak vyvarovat. Svatebních dekorací je na trhu nespočet, ovšem opatrně, aby stoly nepůsobily přeplácaně až kýčovitě. Barvy na svatební tabuli by měly ladit s celkovou barvou svatby, nevěstinou kyticí, či ženichovou kravatou. V současné době, jsou stále oblíbenější dřevěné dekorace s různými nápisy či písmeny a názvy.

Naprostý základ

Základem svatební tabule je ubrus, na kterém se ve středu povětšinou táhne ozdobný středový pás z organzy, krajky, saténu, juty či jiných oblíbených materiálů. Lze je také dozdobit perlami, či kamínky. Při výzdobě bychom rovněž měli myslet na to, zda bude svatební hostina servírována již na talířích. Pokud se rozhodnete, že si každý host bude jídlo nabírat sám, dbejte na to, aby na stolech zbylo dostatek místa na mísy s jídlem.

Nezbytnosti svatební tabule

Co nesmí chybět na svatební tabuli?Co tedy na svatební stůl patří? Samozřejmě potřeby ke stolování, skleničky na přípitek a vodu. Dále by na něm neměly chybět jmenovky. Samozřejmě můžete zvolit i variantu, ať si každý sedne, kam chce. Počítejte ovšem s tím, že nějakou chvíli potrvá, než se všichni usadí. Nezapomeňte na ubrousky, můžete zvolit luxusněji působící látkové nebo obyčejnější papírové. Dnes jsou k dostání ubrousky s různými svatební motivy a v různých barvách, tak je lze dobře sladit se zbytkem svatební tabule. Na svatebních stolech mohou být svíčky či vázy.

Zapomeňte na…

Co by ale nemělo být před svatební hostinou na stolech, jsou například zákusky, mísy s ovocem či oříšky. Pokud přece jen chcete, aby hosté měli co zakousnout, můžete zvolit například svatební koláčky, které nebudou rušit celkový dojem ze svatební tabule. Na stůl můžete dát také sepsané svatební menu či svatební program. Tak vzhůru prostírat.


Foto: Pixabay

O autorovi

The Wedding Post