Inspirace

Pět neoblíbenějších svatebních míst roku 2017

Pět neoblíbenějších svatebních míst roku 2017

Přemýšlíte, kde uspořádat vaši svatbu? Nevíte, zda se zaměřit spíše na restaurace, nebo prožít váš velký den v noblesním zámeckém prostředí? Pohráváte si s myšlenkou mít celou svatbu pod širým nebem? Inspirujte se pěti nejoblíbenějšími svatebními místy roku 2017 podle hlasů veřejnosti i odborné poroty.

Svatební místo roku bylo vyhlášeno již po páté, a to díky spolupráci svatebního veletrhu Svatební Expo, který patří k největším svatebním událostem vůbec, a svatebního magazínu Marriage Guide. A jak celá soutěž dopadla? Podívejte se na pět nejatraktivnějších míst, kde lze uspořádat svatební obřad i hostinu.

1. místo

První pořadí v žebříčku nejlepších svatebních míst ulovila Zámecká restaurace Šťáblovice, která láká krásným interiérem, pohádkovou zahradou, dokonalým servisem a prvotřídním jídlem. Pokud byste se rádi přidali ke spokojeným párům, zarezervujte si svůj termín s dostatečným předstihem. Letošní termíny jsou totiž již téměř obsazené.

2. místo

Druhé místo si vysloužila Rezidence Liběchov, která se rozprostírá v krásném prostředí Kokořínska. Rezidence Liběchov je vhodná nejen pro menší či středně velké svatby, ale především pro větší svatby, neboť se zde vejde až 200 svatebních hostů. Snoubenci kromě svatební organizace a skvělého servisu oceňují i vlastní spa.

3. místo

Obrovskou svatbu můžete uspořádat i na Zámku Niměřice, který skončil na bronzovém místě. Díky velké kapacitě si příliš nemusíte lámat hlavu s tím, kolik svatebních hostů budete mít na vašem seznamu. Zatímco na svatební hostinu jich může přijít až 200, na svatební obřad jsou dveře otevřené pro neuvěřitelných 500 hostů. Zámek Niměřice má i vlastní ubytování, a proto novomanželé včetně nejbližších mohou odpadnout po svatebním veselí přímo tam.

4. místo

Krásné čtvrté místo získal ERMI HOTEL***, který najdete přibližně 50 km jihozápadně od Prahy, a to na okraji městyse Jince. Třešničkou na dortu je kromě pohádkové svatby i svatební noc v krásném dvoulůžkovém pokoji se snídaní s nádherným výhledem na vrch Plešivec.

5. místo

Páté místo si u veřejnosti vysloužila restaurace Hliněná bašta, která ani zdaleka nepřipomíná, že leží na dosah hlavnímu městu. Nachází se totiž v obci Průhonice. Jedná se přitom o vůbec první moderní ekologickou stavbou v České republice. Jestliže toužíte po krásné atmosféře venkovního prostředí obklopeného lučním kvítím a hladinou rybníka, Hliněná bašta je to pravé ořechové.

Jak to vidí odborná porota?

A kdo to na celé čáře vyhrál u odborné poroty? Farma Michael na tvrzi Nedvězí nabízí vše, co snoubenci očekávají od svého velkého dne “D”. Dočkáte se zde luxusního servisu a zároveň příjemné domácí atmosféry. Navíc je zde možné zajistit bohatý doprovodný program pro svatební hosty. A když už budete mít po svatebním dni, můžete si zde zajezdit na koních či zarybařit.


Zdroj: 1, 2

O autorovi

The Wedding Post