Zdraví & krása

Pět potravin, díky nimž bude zářit každá nevěsta

Období svatebních příprav je tím náročnější, čím se blíží do finále. Abyste se ve váš svatební den neprobudila s nateklými víčky, tmavě modrými kruhy pod očima či šíleně unavená, je dobré myslet na přísun kvalitních a tělu prospěšných živin co možná nejdříve. Proto se dnes podíváme na několik “super” potravin, které Vám pomohou zůstat krásná a svěží nejen do vašeho velkého dne “D”. Zapomeňte na předsvatební diety, jíst zdravě se vám vyplatí mnohem více…

Mátový čaj na zklidnění

Mátový čaj nejen dobře chutná, ale má i pro tělo blahodárné účinky. Mezi ty nejznámější patří zlepšení žaludečních problémů či pomoc při potížích s usínáním. Nemůžete-li usnout z toho, co všechno se vám honí hlavou, dopřejte si šálek mátového čaje a uvidíte, že rázem necháte všechny myšlenky odplynout pryč. Mátový čaj si nezapomeňte dát ani ve váš svatební den. Pomůže vám tak zbavit se případné nervozity.

fruit-204613_1280
Hrst mandlí udělá zázraky

Možná vás to překvapí, ale hrst mandlí dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Zároveň vám dodá zdravou dávku vitaminu E. Vysoký obsah hořčíku ocení každá nevěsta, neboť nám pomáhá ke zdravější pleti, pružným a lesklým vlasům a pevných nehtům. Ne nadarmo patří mandlový olej k nejluxusnějším kosmetickým přípravkům.

Trávicí systém v dokonalé kondici díky ananasu

Věděla jste, že díky pravidelné porci ananasu budete mít zdravější dásně? A co víc si můžete přát, než mít na svatebních fotografiích dokonalý úsměv? Mimo to ale ananas pomáhá rozkládat složité bílkoviny, čímž dokonale upravuje trávení.

chocolate-183543_1280Bez hořké čokolády ani ránu

Čtvereček nebo dva vám s vaší postavou určitě nezamávají. Naopak díky vysokému obsahu antioxidantů má hořká čokoláda na naše tělo více než příznivý vliv. Hořká čokoláda je bohatá i na minerály. Například draslík, který pomáhá bojovat se stresem či fluor který zpevňuje naše zuby. V neposlední řadě mají kakaové boby pozitivní vliv na náš nervový systém a navozují pocit dobré nálady. A o to ve svatební den přece jde!

honey-dipper-351485_1280Med – lék na všechno

Venku je sychravo a vás začíná bolet v krku? Uvařte si čaj a nezapomeňte si do něj přidat lžičku medu. Uvidíte, že se po pár šálcích horkého čaje budete cítit mnohem lépe. Mezi pozitivní účinky medu patří například právě tlumení zánětu a bolesti horních cest dýchacích. Díky jeho zklidňujícím účinkům je dobrý i při problémech s nespavostí. Med je však i výbornou surovinou, která se přidává do kosmetických přípravků. A co teprve medová masáž, která pomáhá tělo zbavovat se škodlivých látek.

A pokud pro sebe chcete udělat ještě více, zkuste devět kroků, jak se lépe cítit a skvěle vypadat.

O autorovi

The Wedding Post

Zanechte komentář