Inspirace

Proč říct ANO svatební kytici z lučního kvítí?

Proč říct ANO svatební kytici z lučního kvítí?

Svatební kytice z lučního kvítí se těší v posledních několika svatebních sezónách obzvláště velké popularitě. Může za to převážně  nově oblíbený styl svateb, kdy vítězí jednoduchost, elegance a přirozenost. Nevěsty upouští od obřích svatebních šatů a la princezna, vlasy nechávají přirozeně vlát, místo závojů a korunek sází na květinové věnečky. Ruku v ruce s tím souvisí i změna, pokud jde o vzhled a složení svatebních kytic.

Jednoduchost vítězí

Proč říct ANO svatební kytici z lučního kvítí?Svatební kytice z lučního kvítí jsou nádherné, romantické a mají zkrátka něco do sebe. A pro jaký styl svateb jsou ideální? Hodí se zejména pro svatby pod otevřeným nebem, pro svatby na louce, u vody či na statku. Výborně totiž zapadnou do rustikálního či venkovského stylu svatby nebo svatby inspirované Provence, boho či vintage stylem.

Pozor na trvanlivost

Přestože si mnoho nevěst myslí, že luční svatební kytice je ten nejmenší problém, který budou muset během předsvatebních připrav řešit, není tomu úplně tak. Luční kvítí má jednu obrovskou nevýhodu, a tím je jeho trvanlivost. Čerstvě natrhané luční květiny jsou krásné prvních pár hodin ve váze. Kdybyste je ovšem vzaly do ruky a vydaly se k oltáři, nemusela by taková svatební kytice vydržet ani svatební obřad. I proto zapomeňte na to, že si vaši luční svatební kytici natrháte těsně před svatbou.

Detaily rozhodují

Proč říct ANO svatební kytici z lučního kvítí?Naštěstí však existují různé drobné kytičky a traviny, ze kterých lze vytvořit kytici připomínající krásné luční kvítí. Takto vytvořená svatební kytice je jemná a vzdušná, a proto sluší většině nevěst. Detaily svatební kytice nezapomeňte probrat s vaší floristkou, která vám nejlépe poradí, jak by měla kytice vypadat, z jakých květin by se měla skládat a jak by měla být uvázaná tak, aby vám vydržela do chvíle, než přijde na řadu házení svatební kyticí.


Foto: Pixabay, Stocksnap

O autorovi

The Wedding Post