Zásnuby

Jak se starat o zásnubní prsten?

Jak se starat o zásnubní prsten?

Požádal vás přítel o ruku a vy jste řekla “ANO”? Gratulujeme! Kromě toho, že si nyní budete muset přivyknout na myšlenku, že se v brzké době budete vdávat, vám přibude ovšem ještě jedna starost. Prstýnek není jen symbolem zasnoubení, ale je to zároveň vzácný klenot, o který je potřeba pečovat… nejen s láskou, ale řádnou péčí.

Prstýnek na celý život

Líbí se vám, jak se váš zásnubní prstýnek krásně blyští? Aby tomu tak bylo i nadále, je zapotřebí se o něj správně starat. Výhodou Jak se starat o zásnubní prsten?zásnubních a snubních prstýnků je, že jsou vyráběny z kvalitních materiálů, které jsou nejen cenné ale rovněž odolné. Pokud nemáte prstýnek, se kterým neustále o něco zachytáváte, pak jej raději nesundávejte. Bohužel nezřídka dochází k nešťastným nehodám, že se prstýnek někam zakutálí či jej můžete dokonce někde zapomenout. A když už prstýnek sundáte, odkládejte ho na jedno místo. Ideální je šperkovnice s látkovým povrchem, který zamezí tomu, aby se prstýnek poškrábal o jiné šperky.

Kdy prstýnek sundat?

Výjimkou jsou samozřejmě určité činnosti, které ani nejkvalitnějším prstenům nesvědčí, a to je zejména používání nejrůznějších chemikálií, a to od čističů až po barvy, nebo hrubší manuální práce. A pokud ani tehdy nebudete chtít prsten sundat, nezapomeňte na kvalitní rukavice. Z běžných činností se ovšem nedoporučuje nosit zásnubní prsten ani při sportu. Dokonce i některá kosmetika může prstýnkům ublížit, a proto se snažte vyhýbat kontaktu s prstýnkem.

Jak (ne)čistit zásnubní prsten?

Jestliže se vám bude zdát, že zásnubní prsten ztrácí svůj třpyt, zkuste se vyhnout nejrůznějším babským radám v podobě mytí Jak se starat o zásnubní prsten?vodou s alkoholem nebo drhnutí jemným zubním kartáčkem. Nejspolehlivější a nejbezpečnější čištění vám zajistí pouze klenotník, který k tomu používá šetrné metody. A protože denním používáním prsten trpí, nechte jej jednou za rok vyčistit. Uvidíte, že prsten bude i po mnoha letech stále zářit, jako byste jej právě dostala. Jednou z dalších věcí, proč je dobré navštívit jednou za čas klenotníka, je i fakt, že drahé kameny se mohou někdy uvolnit. Proto je dobré, aby usazení klenotník pravidelně kontroloval.


Foto: Pixabay, Stocksnap


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post