Svatba

Svatba versus tropická vedra

Svatba versus tropická vedra

Momentálně nastává nejen období letních tropických veder, ale také čas oblíbených termínů pro svatbu. Pokud patříte mezi snoubence, kteří mají svatbu naplánovanou právě v období června až září, měli byste počítat s horkými dny i bouřlivými přeháňkami.

Není teplo jako teplo

Možná si s počasím zatím příliš hlavu nelámete, ale myslete i na své svatební hosty, kteří se budou muset péct na sluníčku. Především chlapům v oblecích nejspíš nebude příliš do smíchu. Proto pro vás máme pár tipů, jak svatbu v horkém počasí sobě i hostům alespoň trochu zpříjemnit.

Nepodceňte žádný detail

Pokud máte svatební obřad venku, zkuste židličky pro hosty umístit co nejvíce do stínu. Zároveň samozřejmě zabezpečte neustálý přísun chlazených nealkoholických nápojů, a to od momentu příjezdu prvních hostů po celý den.

Svatba versus tropická vedraKromě pitného režimu se rovněž domluvte s floristou na takové květinové výzdobě, která vydrží i velmi horké počasí. Přece jen byste jistě nebyli rádi, kdyby vám květy uvadly dříve, než by vypukla samotná svatba. Myslet je ovšem zapotřebí nejen na hosty a květiny, ale taktéž na zákusky a dorty. Pokud je to možné, volte lehčí a sušší zákusky tak, aby byla co nejmenší pravděpodobnost, že se vám vaše sladké dobroty roztečou. Na těžké máslové krémy stejně v horku nebude mít moc hostů chuť. Stejně se řiďte i v případě, že máte v plánu raut. Domluvte se s kuchařem na lehčí občerstvení a zeleninové a ovocné mísy, které vás i hosty osvěží.

Praktické vychytávky

Svatba versus tropická vedraDalší tipem, který velice doporučujeme, je mít pro své svatební hosty na toaletách připravené malinké lahvičky s deodoranty, parfémy, opalovacími krémy či krabičky s vlhčenými kapesníčky. Uvidíte, že tyto drobnosti ve velkém vedru ocení nejeden host. Rovněž můžete místo jmenovek na stoly položit vějíře se jmény, kterými se mohou hosté ovívat. Poslední rada nebo spíše doporučení je nechat náročnější pohybové aktivity až na večer, kdy už bude příjemnější počasí. V horku se většinou stejně nikomu nebude chtít ani skotačit na parketu ani se účastnit pohybových her. Mějte proto v záloze zábavu, u které mohou hosté spíše posedávat.


Foto: Pixabay, Stocksnap

O autorovi

The Wedding Post