Inspirace

Svatební oblouk: ano, či ne?

Svatební oblouk: ano, či ne?

Není žádnou novinkou, že se posledních letech těší venkovní svatby stále větší oblibě. Je tomu tak hned z několika důvodů, nicméně tím nejdůležitějším je nenapodobitelná atmosféra a přírodní scenérie, kterou vám nevykouzlí ani v té nejluxusnější restauraci. Ale jak to dnešní snoubenci mají se svatební bránou a zda je stále trendem vám v dnešním článku prozradí floristka Vlasta Černá Rypáčková.

Romantické, hravé i veselé svatební bránySvatební oblouk: ano, či ne?

Venkovní svatby jsou specifické a dají se vytvořit v mnoha stylech, a to jak od zámecké romantické svatby, před rustikální venkovskou svatbu až po svatbu ve stylu Provence uprostřed rozkvetlé louky. “V případě venkovních svateb jsou hojně využívány zejména svatební brány, a to ať ty úplně romantické nebo zcela jednoduché, hravé i veselé. A ani jedno není špatně. Vše samozřejmě záleží na stylu svatby a povaze novomanželů. Zajímavým řešením je například svatební brána, na které jsou umístěny vzkazy svatebčanů nebo černobílé fotografie, vysvětluje Vlasta Černá Rypáčková.

Do zámecké zahrady i na skálu

Svatební oblouk: ano, či ne?Svatební oblouk však nemusí být ideální pro každého: “Já osobně i můj manžel jsme sportovní typy, a tak bychom si svatební oblouk představit nedokázali. Pro každého zkrátka není. Na druhou stranu se velice hodí do zámeckých či parkových zahrad. Dále se svatební oblouk hodí do prostor, které jsou jinak běžné. Jedná se například o místo na skále, ze které je sice nádherný výhled, ale svatební oblouk vám v takovém případě dotvoří svatební scenérii.”

Dekorace místo svatebního oblouku

V případě, že si svatební bránu z jakéhokoliv důvodu nepřejete, měli byste se zamyslet i nad jinými možnostmi dekorace, která podtrhne svatební atmosféru. “Jako alternativa svatební brány (ačkoliv jsem naprosto pro svatební brány vynechat)  je rovněž možné vytvořit velké výrazné dekorace po stranách stolu. Může se jednat například o velké vázy s květinami, které jsou dozdobeny dalšími dekoracemi. Výška vázy je přibližně dva metry, a to z toho důvodu, že když novomanželé stojí, tak dekorace je stále vidět,” doplňuje floristka. Takové dekorace mají však i další pozitiva: “Ano, velkou výhodou těchto dekorací je například to, že se dají snadno přemístit ze svatebního obřadu do prostoru, kde bude probíhat svatební hostina. Tam mohou být například hned u vchodu nebo rovněž po stranách stolu. Vše ale záleží na konkrétním prostředí,” radí Vlasta Černá Rypáčková.

Kontakt: Vlasta Černá Rypáčková, Facebook

Invalid Displayed Gallery


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post