Blog Inspirace Inzerce

Svatební oznámení: Jaké zvolit a na co nezapomenout?

Svatební oznámení: Jaké zvolit a na co nezapomenout?
Napsal angelo

Při plánování svatby je nezbytné myslet na spoustu drobností. Musíte sladit oblečení družiček a svědků se svatebčany, zajistit svatební hostinu, vybrat květiny a hudbu. Neméně důležité je také svatební oznámení, kterým dáte na vědomí svým blízkým o velkém kroku, který se chystáte učinit. Sestavit skutečně pěkné oznámení však není zase až tak úplně jednoduché. Vyžaduje si dodržení jistých zásad a samozřejmě by mělo být také vzhledné. Jak na to, se dozvíte v následujícím článku.

Slaďte svatební oznámení se stylem svatby

Základem pro skutečně pěkné svatební oznámení je podklad, který může být jednobarevný či vícebarevný na různých materiálech. Nejčastěji na papíře. I ten se liší strukturou a tvrdostí. Co se týče barev, mezi oblíbené styly patří pastelové odstíny. Oznámení by nemělo působit přeplácaně, a tak se raději držte jedné barvy. Aby svatba působila jednotně, měli byste se držet odstínu, který jste zvolili pro svoji svatbu jako dominantní. Sladit květiny, dekorace, šaty a oznámení není jednoduché, ale je to velmi důležité. Každá odchylka může působit rušivě. Pokud vám záleží na kvalitě, můžete využít služeb firmy Výhodný TISK.

Vymyslete originální text na pozvánku

Dalším důležitým krokem při tvorbě svatebního oznámení je text. Ten může být strohý, klasický nebo docela neobyčejný. Originálními svatebními texty se to na internetu jenom hemží. Je možné se jimi inspirovat, nebo vymyslet takový, který bude odrážet váš vztah. Na oznámení nesmí scházet jména snoubenců, datum a čas svatebního obřadu, ani místo, kde ke svatbě dojde. Kromě toho se fantazii meze nekladou a můžete připsat nějaký oblíbený citát nebo motto, které vás vystihuje.

Co na svatebním oznámení nesmí chybět?

Než odešlete svatební oznámení rodině a přátelům, zkontrolujte, zda jste dodrželi designový styl vaší svatby. Důležitý je i zvolený font písma, aby byl dobře čitelný. Svatební oznámení by mělo obsahovat všechny důležité informace o svatbě a pro pozvané hosty by mělo obsahovat také pozvánku ke stolu. Výrobu a tisk svatebních oznámení je dobré provést s dostatečným předstihem. Přeci jen je lepší, když vám bude oznámení nějakou dobu ležet na stole, než aby nakonec přišlo později, než jste potřebovali. A pamatujte – méně je někdy více. Skutečná přehlídka originality nastane až přímo na vaší svatbě.

O autorovi

angelo