Svatba

Svatební plášť: Nový trend sezóny 2018

Svatební plášť: Nový trend sezóny 2018

Chystáte příští rok svatbu a čím dál více se zajímáte o trendy, které budou provázet svatební sezónu 2018. Podzimní fashion week nám leccos prozradil. O tom, že svatební móda bude opět uvolněná, bez jakýchkoli hranic, některé prvky jí rozhodně budou vévodit. Jedním z hlavních trendů, které se nově objevují na svatební scéně, jsou i svatební pláště a la princezna. Řekněte, která z vás, milé nevěsty, by se na chvíli nechtěla proměnit v nádhernou Popelku zahalenou do skvostného svatebního pláště?

Elegantně a v teple

Svatební pláště se sice v minulosti u nevěst objevovaly, ale nikdy nebyly takovou dominantou. Zvláště nevěsty, které se chtějí vdávat během chladnějších měsíců, se již nemusí schovávat do neforemných kožichů, ale mohou se proměnit v elegantní princeznu.

Plášť pro každou nevěstu

A protože co návrhář, to jiná představa o svatebním plášti, na výběr je hned celá řada různých střihů, délek i použitých materiálů. Některé pláště jsou doplněny i elegantní kapucí. Jiné jsou pro změnu průhledné a jen letmo zakrývají ramena. Zatímco některé pláště jsou upevněny přes šaty výraznou mašlí, další volně spadají přes ramena a vytváří kouzelnou vlečku doplňující svatební šaty.

Dokonalý detail

Pod svatebním pláštěm si ovšem nepředstavujte jen něco, co vás zahřeje a za chvíli to sundáte. Svatební plášť může být dokonalým detailem, který dotvoří perfektní look vašich svatebních šatů. Je proto jen na vás, zda jej vyměníte za závoj, sáhnete po plášti zdobeném perličkami, krajkou či vsadíte na naprostou jednoduchost.

Svatební plášť: Nový trend sezóny 2018Plášť versus kabátek

V případě, že by svatební plášť nebyl to pravé pro vás, ale přece jen byste chtěly mít pojistku v případě nepřejícího počasí, řešením může být i svatební kabátek, který rovněž doplní svatební trendy pro příští rok. Své o tom ví například oblíbená návrhářka svatebních šatů, Monique Lhuillier, která krajkové svatební kabátky rovněž zahrnula do své svatební kolekce pro rok 2018.


Foto: Brides, Pinterest,

O autorovi

The Wedding Post