Svatba

Tipy, jak prožít svatební den bez stresu

Tipy, jak prožít svatební den bez stresu

Svatební den byste si měli jako novomanželé především užít. Samozřejmě mohou nastat nečekané události, které dopředu nemůžete očekávat. Na druhou stranu jsou věci, na které je dobré se připravit. Proto pro vás máme pár postřehů, co by se mohlo během celého dne D pokazit.

Odpočívejte

Jistě jste vše pečlivě plánovali do posledního možného dne, a proto ve svatební den již nechte starosti se svatbou na svých družičkách, svědkyni, sourozencích či na komkoli, komu důvěřujete. Noc před svatbou jděte brzy spát, žádné loučení se Tipy, jak prožít svatební den bez stresusvobodou. Není nic horšího, než situace, kdy budete nevyspalé či v horším případě nevyspalé a s kocovinou. Nic proto neriskujte a se svobodou se rozlučte alespoň týden před svatebním dnem.

Jestli se obáváte, že v předsvatební večer nebudete moci usnout, připravte si horkou vanu a bylinkový čaj na zklidnění. Potom určitě usnete jako miminko. A pokud by se tomu přece jen tak nestalo, sklenička vína to jistí. První radou je tedy jít co nejdříve spát a žádné dlouhé ponocování.

Delegujte

Ve svatební den řešte pouze to nejnutnější a zbytek nechte na ostatních. Dopředu rozdělte úkoly tak, aby každý věděl, co Tipy, jak prožít svatební den bez stresumá na starosti. Vyhnete se tím případnému chaosu a panice. Není nic víc stresujícího, než když za nevěstou všichni běhají a neustále se ptají, co je s tím a co zase s oním. Druhá zásada je tedy pečlivě rozdělit úkoly.

Plánujte

Dalším kritickým bodem v programu může být čas. Pokud máte vše na minutu přesně naplánované, může se stát, že nebudete tak úplně stíhat. Kadeřnice vás může česat o chvilku déle, oblékání šatů také nemusí jít vždy nejlépe či vás případně zdrží cokoli jiného. Proto si vždy nechávejte alespoň menší časovou rezervu, abyste pak zbytečně nebyly ve stresu, že už měl svatební obřad začít a vy jste ještě v domácím oblečení. Poslední zásada je tedy naplánovat si na vše dostatek času. Toto jsou zkrátka tři kritické body, které když podceníte, můžete si opravdu znepříjemnit svatební den. A to by byla škoda.


Foto: Stocksnap, Pixabay

O autorovi

The Wedding Post