Svatba

Nejdražší svatební dorty

Nejdražší svatební dorty
Napsal guest

Jen málokdo si dokáže představit svatbu bez svatebního dortu. Jeho krájení se stalo nepostradatelnou součástí svatební hostiny a završením celého dne, avšak v mnohých případech nejde svatebčanům pouze o skromný zákusek. Chtějí, aby jejich den byl opravdu jedinečný, aby jejich dort byl jedinečný. A tak vznikají rekordy co se týče zdobnosti, barevnosti, ale především ceny. Na následujících řádkách se můžete dočíst, kde byly takové rekordy pokořeny a co vy víte, třeba vás to inspiruje a příštím rekordmanem budete právě vy!

Ovocný dort s diamanty

Prvním z řady ohromujících dortů je nádherně zdobený ovocný dort z japonské cukrárny. Dort, který je pokrytý neuvěřitelnými 223 diamanty, byl vyroben v roce 2005. A jeho cena? Pouhých 1.65 milionů dolarů.

Nejdražší svatební dorty

Diamantová svatební extravagance

Dalším rekordmanem je dort z Ameriky, konkrétně z Beverly Hills v Kalifornii. Tento extravagantní dort, který je pokrytý od shora dolů diamanty, stál krásných 20 milionů dolarů.

 Nejdražší svatební dorty

Osmipatrový svatební dort  

A teď třešnička na závěr. Naprostým výhercem této kategorie je svatební dort z Anglie. Tento výstavní kousek má osm pater, je jeden a půl metru vysoký a pokrytý více než 4,000 diamanty. A jeho cena? Naprosto neuvěřitelných 52 milionů dolarů.

Nejdražší svatební dorty

 

(Adéla Říhová)

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

guest