Inzerce

Tři způsoby, jak využít flísové deky: Na dekoraci, piknik i pro zimní spánek

Tři způsoby, jak využít flísové deky: Na dekoraci, piknik i pro zimní spánek
Napsal angelo

Flísové deky nebo plédy mohou posloužit jako dekorace do obývacího pokoje či ložnice. V zimě vás zahřejí, případně vkusně ozdobí interiér bytu či domu. Deka poslouží v létě na piknik nebo jako dětská přikrývka.

Piknikové deky

Mezi neoblíbenější volnočasové aktivity, při kterých dostatečně využijete deku, patří piknikování. Deka na piknik je základem spokojeného rodinného života. Kde jinde byste měli strávit pohodové odpoledne než v parku nebo v lese na dece u dobrého sendviče či chutného jídla s rodinou. Deku na piknik ocení také matky s malými dětmi, jelikož děti mohou na dece sedět, lézt po ní, prohlížet si knihu nebo si hrát s hračkami. Lézt po dece je pro dítě příjemnější než se batolit v trávě nebo na jehličí v lese. Pokud přeci jen koupi piknikové deky neplánujete, poslouží vám klasická flísová deka, která piknikovou perfektně nahradí. A jaký je v obou dekách rozdíl? Pikniková deka má ze spodní části speciální povrchovou úpravu, která zajistí, aby nepromokla, a nedovolí trávě nepříjemně píchat do nohou. Věděli jste, že v e-shopech seženete deky nejlevněji?

Tři způsoby, jak využít flísové deky: Na dekoraci, piknik i pro zimní spánek

Deka na léto a zimu

Na zimu se všichni rádi zachumláme do teplé deky, v létě naopak potřebujeme lehkou přikrývku, která větrá a pod kterou se nám bude v horkých letních dnech dobře spát. Prošívané zimní deky patří k těm neoblíbenějším a není divu. Deka se snadno udržuje, je teplá a zahřeje i během těch nejstudenějších nocí. Lze ji vyprat v pračce, případně ji můžete dát do čistírny. Způsob praní je vždy uveden na konkrétním produktu. Na zimu oceníte deku s tepelně izolačními vlastnostmi. Na léto naopak postačí deky se slabou syntetickou výplní. Můžete zakoupit takzvanou celoroční deku, kterou lze používat v létě i v zimě. Deka se skládá ze dvou částí. Pro letní režim odepnete teplou zimní vložku. Pokud je v létě velké horko, můžete spát pouze pod prostěradlem nebo zkusit flísovou deku s povlečením. Deka se snadno vejde do pračky.

Jak vybrat dětskou přikrývku

Dětská deka se prodává v různých velikostech. Na trhu najdete prošívané deky o rozměrech 100 x 135 cm, 120 x 90 cm a také ozdobné deky o rozměrech 85 x 95 cm, případně zavinovačky. Pokud máte možnost, kupujte deku vždy s povlečením nebo si zjistěte, jak je povlečení velké, abyste nekoupili nekompatibilní produkty. Ozdobné pletené deky se hodí do kočárku na procházku či do kolébky pro čerstvě narozené miminko. V létě děti spí pod mušelínovou plenkou o rozměrech 100 x 100 cm (výjimečně se prodává také ve velikosti 120 x 120 cm), nebo pouze pod povlečením. V zimě můžete malá miminka zabalit do spacího pytle a přikrýt je dekou. Spací pytel velmi dobře udrží teplo. Jestliže nechcete kupovat dětskou přikrývku, využijte klasickou flísovou deku, kterou přehnete na polovinu a vložíte ji do dětského povlečení. Deka nemusí v povlečení perfektně sedět.

 

O autorovi

angelo