Inspirace

V hlavní roli: Narcis

V hlavní roli: Narcis

V hlavní roli: NarcisNarcis – zářivý posel jara už se pomalu ale jistě začíná probouzet opět k životu. Plánujete svatbu na jaře? Narcisy kvetou poměrně dlouho a jsou vhodné nejen například do květináče ale třeba i do vázičky. Ačkoliv narcis nepatří mezi typické svatební květy, jeho svěží vzhled se zaručeně hodí k jarní svatbě.

Posel jara

Narcis je křehká květina, která je pro vhodná nejen k dekoraci svatební tabule. Nemusíte se rozhodně bát ani svatební kytice, který bude, buď celá z narcisů, nebo v ní budou zastoupeny částečně. U narcisů však můžete narazit na jiný problém, a to období. Narcis mimo svou sezónu může být poměrně finančně náročný, a proto se převážně využívá právě na jaře, kdy je narcisů všude dostatek. Každý z nás jistě zná narcis žlutý, krásný je však i ve své bílé podobě.

Trochu řecké mytologie

K narcisům se váže i příběh z antické mytologie, kde Narkissos byl sličný mladík, který se neustále prohlížel ve vodní hladině a kochal se svou tváří. Běžně se do něj zamilovávaly ženy i krásné nymfy. Lesní nymfa Echó, jejíž city  Narkissos neopětoval, se dokonce kvůli němu utrápila. Bohyně lásky Afrodité se na to však již nemohla dívat. Narkissos se jednoho dne naprosto zamiloval do svého obrazu na hladině, až jej voda nakonec pohltila. Jeho tělo mělo být údajně proměněno ve žlutý kvítek narcisu. Pokus jste však pověrčiví, nebo dáte na význam květin, řecká mytologie považuje narcis za květinu smrti.

Svěží dekorace

Narcis je krásnou jarní květinou, která dokonale rozzáří vaší svatbu. Zakomponujte je například do rustikálního či venkovského stylu vaší svatby. Krásné a svěží narcisy zkrátka žádnou jarní svatbu nezkazí…

Invalid Displayed Gallery


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post