Inzerce

Jak vybrat vhodného svatebního fotografa?

Jak vybrat vhodného svatebního fotografa?
Napsal angelo

Pokud konečně plánujete svatební den, v první řadě byste si měli objednat místo na obřad a hostinu, poté oslovte fotografa a případně i kameramana. Svatební fotograf zachytí velice důležité okamžiky během jednoho z nejvýznamnějších dnů ve vašem životě. Pokud tedy chcete mít krásné vzpomínky i v tištěné podobě, výběr fotografa byste neměli podceňovat. V následujících řádcích vám prozradíme, co by měl profesionální fotograf splňovat, aby vás nezklamal.

Focení svateb je specifické, a proto je potřeba oslovit takového fotografa, jenž se dané oblasti opravdu věnuje. Snímky by měly zachycovat nejen náladu na hostině, ale také lásku mezi nevěstou a ženichem.

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Všechno si naplánujte dopředu, protože špičkoví profesionálové mají plné kalendáře klidně i na rok dopředu. Fotograf na svatbu se oslovuje zpravidla šest až dvanáct měsíců před svatebním dnem. Vytíženost fotografů je především v období od června do září.

Dále se nevyplácí na fotografovi šetřit, protože snímky si budete prohlížet i o desítky let později. Ukážete je svým dětem, vnoučatům, třeba i pravnoučatům, a proto je kvalita vskutku žádoucí. Pamatujte však, že za kvalitu si i připlatíte.

Kde hledat svatebního fotografa?

Samozřejmě na internetu. Profesionální svatební fotograf má navíc na svých stránkách ukázku svých prací, a proto si ihned uděláte představu o tom, v jakém stylu by mohly být vaše fotky. Velice oblíbený je fotograf, jenž vystupuje v internetovém prostředí jako Pavel Photography. Věnuje se své práci řadu let, fotí především svatby, ale dokáže zachytit i krásné chvíle ze zásnub, příprav na svatbu a podobně. Když zrovna nemá ve svém kalendáři nějakou svatbu, tak fotí rodiny, děti a těhotné ženy. V neposlední řadě se věnuje portrétnímu focení.

O autorovi

angelo