Inzerce

Výzdoba svatebního stolů: Florální motivy v hlavní roli

Výzdoba svatebního stolů: Florální motivy v hlavní roli
Napsal angelo

Svatebčané musí při plánování celého obřadu a všech doprovodných akcí řešit neskutečně penzum věcí. Už jen příprava na celý obřad zabere velkou porci času. Oblečení, prstýnky, svatební hosté, pozvánky a spousty jiných záležitostí prostě nejde jen tak opomenout. V tom shonu je mimo jiné také nezbytné myslet i na dekorace všeho druhu. Ozdobit je nutné automobily a v neposlední řadě by mělo dojít i ke správné výzdobě svatební tabule. Stůl musí vypadat moc hezky, protože jinak si v podstatě všichni svatebčané utrhnou pěknou ostudu. Mnohdy i zdánlivá banalita jako svatební ubrousky, může být motivem ke zbytečnému sporu.  Jak je tedy optimální celou situaci řešit a které motivy se aktuálně prosazují?

Svépomocí ano, ale…

Nehodláte utrácet za svatební agenturu, která se postará o veškeré detaily od A až po Z? Není se čemu až tolik divit, jelikož mnohé takovéto firmy si účtují neskutečné částky za činnosti, jež považujete za samozřejmost. Postarají se kompletně jak o dekorace, tak třeba o hudbu, catering a jiné záležitosti, nicméně často se netrefí přímo do vašeho vkusu. A co si budeme povídat, jejich svatba to přece nakonec není!

Správné uspořádání stolů jako základ

Hodně důležitou roli hraje určitě při hostině i před ní správné uspořádání stolů. Všichni by na sebe měli vidět. Dbejte také na jednotlivé hosty a jejich úlohu při svatebním veselí. Svědek musí být bezesporu v bezprostřední blízkosti svatebčanů. Důraz klaďte i na vtipné a poutavé jmenovky jednotlivých hostů. Dosáhnete tím originality a toho, že se budou lidé bavit ještě před tím, než vlastně začne hrát kapela.

Ubrus nemusí být extravagantní

Jaká je svatební barva číslo jedna? Stoprocentně bílá. Pokud budete takto ladit ubrusy, rozhodně nic nezkazíte. Vždyť právě další barvy s nimi budou dokonale korespondovat. Výbornou volbou jsou zejména nejrůznější stuhy jemných barev typu červené či modré. Vzhledově dokážete s takovýmto jemným kontrastem doslova divy.

Vkusné ubrousky jako doplňky

Kouzlit můžete i s ubrousky. Hodně oblíbené jsou jednobarevné modely v pastelových barvách. Třeba sytá červená je doslova nabitá vzrušením a akcí. Není problém ale ladit místnost i podle charakteru květin. Výborně vypadají i proužkované ubrousky, případně nějaké jiné vzory. V poslední době se objevují i florální motivy, které mohou navodit tu správnou atmosféru. Mnohem účinnější jsou ale většinou živé rostliny, jimiž jsou stoly posázeny.

O autorovi

angelo