Inzerce

Zajistit rodinu jde i investicí do zlata. Cena zlata dlouhodobě roste

Zajistit rodinu jde i investicí do zlata. Cena zlata dlouhodobě roste
Napsal angelo

Finanční problémy v rodině bývají příčinou rozpadu manželství. V době, kdy si plánujete říct své ano, to zní „nechutně“ materialisticky, ale je to fakt. Statistika nelže. Je proto dobré myslet na zajištění rodiny i v době, kdy se zrovna nedaří, přijdeme o zaměstnání, nebo nás postihnou nečekané výdaje. Dobrou investicí se ukázala být investice do zlata.

Není zlato jako zlato – peníze se ukládají do investičního zlata

Investicí do zlata však rozhodně není nákup předraženého snubního prstenu či snubních prstýnků. Investiční zlato má dvě podoby. Může jít o slangově nazývané zlaté cihly, tedy o zlaté slitky. Plnohodnotnou alternativou jsou investiční zlaté mince.

Kde investiční zlaté slitky vzít?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Nákupem slitků od rafinerií Argor-Heraues, PAMP a Valcambi chybu neuděláte. Jsou uznávanými a dohromady dělají až třetinu světové produkce zlatých investičních slitků. Tyto prestižní slitky prodává specializovaná prodejna v pražském Obecním domě.

Druhou možností jsou investiční mince

Odborníci zlaté investiční mince jako rodinnou formu úspor vřele doporučují. Proč zvolit pro zajištění rodiny raději investiční mince než slitky? Nejnižší nominální hodnota mincí je 5000 Kč. Můžete je proto v malém nakupovat postupně. Ptají se vás, jaký chcete svatební dar? Řekněte si rovnou o investiční mince. Nebo peníze, které formou svatebního daru dostanete, do mincí rovnou uložte.

Výhodou mincí je, že se dají v malém i prodávat. Každá mince či balíček mincí vás pak dokáže v budoucnu vytrhnout z rodinné finanční krize. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí již zmíněné prodejny investičního zlata v pražském Obecním domě. Aktuálně jsou dokonce mince mírně levnější než zlaté slitky. Prodejní cena zlata u slitků je stejná jako cena zlatých slitků.

A na jakou značku investičních mincí se zaměřit? „Čeští investoři nyní objevují půvab investičních zlatých mincí Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce (1 Oz) a menších,“ dodává Palas.

O autorovi

angelo