Inspirace

Zimní svatební kytice aneb jak vybrat tu pravou

Zimní svatební kytice aneb jak vybrat tu pravou

Vdáváte se v zimě a přemýšlíte, jakou zvolit svatební kytici? Pokud jste snily, milé nevěsty, o kytici z lučního kvítí, ta to určitě nebude. Nemusíte se ale vůbec bát. Na výběr máte mnoho jiných zajímavých kombinací, které se naopak k svatbám v jiných ročních obdobích vůbec nehodí.

A jak taková zimní svatební kytice může vypadat? Pokud patříte mezi zastánce tradiční svatby, můžete se držet klasiky – nic určitě nepokazíte růžemi, které jsou k dostání po celý rok, a to ve všech odstínech. Dalšími stálicemi jsou kaly, orchideje či chryzantémy.

Zimní svatební kytice aneb jak vybrat tu pravouOživení pomocí doplňků

V zimě je rovněž možné do kytic přidat i doplňky jako korálky, perly, šišky, či kytici lze lehce zasněžit umělým sněhem. V létě by takto zdobená kytice mohla působit přeplácaně, navíc během jara a léta je na výběr široká škálu doplňků v podobně drobného živého kvítí. Do zimních svatebních kytic se nebojte zakomponovat ani jmelí, šípky, šišky či větvičky třešně nebo zlatého deště. Možností je určitě více, než si myslíte, a vaše floristka vám jistě poradí a nabídne to nejlepší, co je v daném roční období k dispozici.

Kytice, která vydrží

Kromě živých květin představují méně vyhledávanou variantu kytice z umělých květin. Pokud se vám v mžiku vybavily kýčovité, barevné a na první pohled nepěkné květiny, zapomeňte na ně. Dnešní trh nabízí již krásné květiny k nerozeznání od živých. Některé jsou de facto živé, jen jsou vyplněny speciální tekutinou, která je udrží krásné i třeba celý rok. Na pohled jsou však jako právě utržené na zahrádce. A jejich obliba postupně roste u nás i ve světě, a to především z praktických důvodů.

Zimní svatební kytice aneb jak vybrat tu pravouNespočet možností

A co se týče estetické stránky, lze zvolit jakékoli barevné kombinace. V zimě se můžete skutečně odvázat, jelikož na fotografiích s bílým sněhem vynikne každá kytice. Výhodou umělé svatební kytice je, že si ji můžete schovat na památku a rozhodně se s ní během svatebního dne nic nestane. Umělé svatební kytice lze sehnat v různých cenových relacích, začínajících na několika stovkách korun až po tisíce. Záleží jak na složitosti a bohatosti kytice, tak na vašem vkusu, čemu dáte přednost. Ať už živá nebo umělá svatební kytice, měla by barevně ladit s barvami celé svatební dekorace a se stylem vaší svatby.


Foto: Pixabay

O autorovi

The Wedding Post