Svatba

Zkouška svatebních šatů: Co všechno je dobré vědět?

Zkouška svatebních šatů: Co všechno je dobré vědět?

Snad nenajdeme slečnu, která by již od dětských let neměla představu o svých svatebních šatech. Samozřejmě, většinou se “vysněné svatební šaty” během let značně obmění. Ale třeba také ne. Den, kdy oblékneme své první svatební šaty, je tak zpravidla zvláštním dnem, neboť si plníme sny o tom, že jsme pro jednou za opravdovou princeznu. Co ale teprve pak, když najdeme a oblékneme ty pravé a naprosto dokonalé svatební šaty…

Zkouška svatebních šatů: Co všechno je dobré vědět?Nenechávejte to na poslední chvíli

Než se však k takovým šatům dostaneme, dá to po většinou dost práce. Štěstí má totiž ta nevěsta, které přijde do salonu a uvidí “své” šaty, které jí nakonec padnou jako ulité. Bohužel ne vždy najdeme na poprvé přesně to, co hledáme. Proto pátrací akci po svatebních šatech zahajte dostatečně dopředu. Pamatujte, že pokud přijdete do salonu a rozhodnete si dvoje či troje svatební šaty zkusit, není to na deset minut. Více než dva salony na den si tedy rozhodně neplánujte. Ačkoliv se to nezdá, zkouška svatebních šatů vám může dát pěkně zabrat.

Před zkouškou svatebních šatů je rovněž dobré projít si fotografie různých svatebních šatů a zjistit tak, jaký styl a střih svatebních šatů se vám obecně líbí. Nezapomeňte si pak obrázky s vytipovanými svatebními šaty vzít s sebou na zkoušku.

Zkouška svatebních šatů: Co všechno je dobré vědět?Na zkoušku šatů nechoďte sama

Na zkoušku svatebních šatů si s sebou vezmete osobu, která je vám velice blízká a která dobře zná vás i váš vkus. Může to být nejlepší kamarádka, sestra či maminka. Důležité je, aby vám daná osoba jen a jen nepřitakávala, že ve všem vypadáte báječně. Ve svůj svatební den potřebujete mít svatební šaty, ve kterých nejen budete vypadat úžasně, ale budete se tak i cítit.

Buďte vždy upravená

Když se zamyslíme nad tím, že zkoušíme pravděpodobně ty nejkrásnější šaty v našem životě, zasloužíme si i krásně vypadat. Když budeme nenalíčené a nepravené, šaty mohou být sebevíc hezčí, ale nám se nic líbit nebude. Jestliže máte alespoň matnou představu o svatebním účesu, upravte si vlasy podle něj. Respektive, pokud víte, že budou vyčesané, vytvořte si rychlý drdol. V případě, že je plánujete mít rozpuštěné, nechte je volně.

Rovněž nezapomeňte na to, že pokud se vaše svatba odehrává v letních měsících, kdy jste pravidelně opálená do bronzova, a vy si šaty zkoušíte v lednu, nemusí vám nakonec sedět odstín šatů, který vám při zkoušce perfektně šel.

Pamatujte také, že byste na zkoušce šatu už měla vědět, jak přibližně vysoké podpatky chcete mít.

Nezapomeňte vhodné spodní prádlo

Než odpoledne vběhnete do prvního svatebního salonu, nezapomeňte se doma převléci. Červené, černé či jakkoliv výrazné spodní prádlo není ideální při zkoušení svatebních šatů. Nejideálnější je tělová barva, která nebývá zpravidla pod šaty vůbec vidět. Rozhodně dejte ale pozor i na to, jaké spodní prádlo si vezmete – v kabince nebudete sama. Při zkoušce svatebních šatů si můžete dopřát ten komfort, že kolem vás bude prodavačka či prodavačky doslova skákat.

A nakonec ještě jedna praktická rada. Nikdy si nezkoušejte svatební šaty, které si v žádném případě nemůžete dovolit, neboť jsou nad váš rozpočet. V případě, že vám šaty padnou, bude vás velice mrzet, že takové šaty nemůžete mít a žádné další už pro vás nebudou dostatečně krásné.

Přejeme hodně štěstí při hledání svatebních šatů! 😉

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post