Blog Inspirace Víte, že...

Jak dostat děti ven? Pomocí zahradní houpačky!

Jak dostat děti ven? Pomocí zahradní houpačky!
Napsal angelo

Znají to všichni rodiče. Děti jsou od útlého věku zvyklé trávit spoustu času u nejrůznější elektroniky. Počíná to tabletem, pokračuje smartphonem a končí počítačovými hrami. Správný rodič by se však měl již odmala snažit dítěti ukázat, že i pohyb na čerstvém vzduchu je důležitý a zábavný.

Pamatujete si na svoje dětství? Možná jste se scházeli s dětmi z celé ulice a společně hráli spoustu nejrůznější her. Dnešní situace je ovšem jiná. Děti už se tolik neschází s kamarády z ulice a nedokážou si vymyslet zábavu. Tak jim ji vymyslete vy!

Zahradní houpačky pro děti jsou nekonečným zdrojem zábavy

Výborným lákadlem, které pomůže děti dostat ven, jsou zahradní houpačky pro děti. Klasická houpačka sice slouží jen k houpání, ale když pořídíte sestavu se skluzavkou či domečkem, možnosti zábavy se ještě zvýší. Celá zahradní sestava může sloužit jednou jako hrad pro princeznu, podruhé jako pirátská loď. A nemusíte mít ani strach, že by děti z takové hračky brzy odrostly. Až trochu vyrostou, obohatíte sestavu o tělocvičné prvky a o zábavu je zase postaráno.

Budete je mít pod kontrolou

Obrovským důvodem pro pořízení zahradní houpačky pro děti je také bezpečnost. Když pošlete děti samotné na hřiště, nikdy nevíte, s kým se tam setkají a co se jim stane. Na vaší vlastní zahradě jsou v bezpečí, a možná na ně dokonce uvidíte z okna. Kdykoliv uslyšíte ze zahrady nějaký křik či pláč, můžete zakročit.

Největší službu vám prokážou modulární sestavy

Až budete stát před výběrem správné zahradní houpačky, zaměřte se na ty, které jsou modulární. Takové jsou například houpačky Wickey. Koupíte si konstrukci a pak si ji přizpůsobujete a rozšiřujete podle vašeho vlastního přání. Nejdříve pořídíte sedátko pro miminka, potom houpačku pro děti od tří let, následně třeba tělocvičné náčiní. Když se narodí druhé děťátko, koupíte velkou houpačku v podobě hnízda či pohodlnou dvojhoupačku.

Jak dostat děti ven? Pomocí zahradní houpačky!

Dřevěné konstrukce jsou bezpečné

Za vašich dětských let byly možná prvky na hřištích kovové, dnes už se používají prakticky výhradně dřevěné. Konstrukce ze dřeva jsou bezpečnější, lépe vypadají a také dlouho vydrží. Dřevo je impregnované, nevyžaduje žádnou další úpravu. Do země se kotví pomocí kotev zabetonovaných do půdy.

Na houpačku nepotřebujete velkou zahradu

Úzká konstrukce s jednou houpačkou se vejde i na malou zahradu. pokud budete chtít postavit celou sestavu nebo třeba houpačku s tobogánem, samozřejmě je potřeba trochu více místa. Musíte myslet i na to, že kolem konstrukce by mělo být volné místo. Dítě bude kolem houpačky zběsile běhat, tak ať se o něco neuhodí.

Mimochodem, není právě teď, když jsme zavření v karanténě, vhodná chvíle na objednání takové houpačky? Děti budou mít konečně venku co dělat! Podívejte se na houpačky Wickey, značky se sloganem Create your own adventure.

O autorovi

angelo