Zdraví & krása

I o Vánocích je třeba myslet na linii

I o Vánocích je třeba myslet na linii

Mílovými kroky se blíží Vánoce a (bohužel) tedy i čas nekonečného přejídání a obžerství. A protože jako správná žena chcete ve svých svatebních šatech nejen vypadat nádherně ale také se do nich budete chtít vejít i po vánočních svátcích, je třeba nezapomínat na heslo “všeho s mírou”.

I o Vánocích je třeba myslet na liniiPozor na vánoční nástrahy

Pečení vánočního cukroví či příprava vaječného koňaku – to jsou nástrahy, které nás vyzkouší ještě v předvánočním čase. Samozřejmě, ochutnávání je nutné. Bez toho to nepůjde. Ale pokud je té degustace přece jen více, měla byste úměrně tomu také zvýšit denní dávku pohybu. Nemusí být hned nutně návštěva posilovny. Však ono shánění vánočních dárku je také slušný maratón po nákupních centrech. Jednoduše řečeno “chcete-li více jíst, musíte se více hýbat”.

Proč nezkusit zdravější Vánoce?

Pokud patříte mezi ty nešťastnice, které již při pohledu na jídlo cítí přibývající kilogramy, možná byste mohla výjimečně zkusit zdravější variantu vánočních pochoutek. Zkusili jste někdy třeba kapra s bylinkami pečeného na másle či v puse se rozplývající cukroví z ovesných vloček? Ne? Uvidíte, že budete mile překvapena. Navíc nehrozí, že se ručička na váze zastaví dále než by měla.

I pohyb může být zábava

Ne každá z nás má však pevnou vůli. Proto žádné výčitky, když spořádáte talířek vanilkových rohlíčků. Raději než zpytování svědomí vezměte svého snoubence a vyrazte na romantickou zimní procházku či vezměte brusle a hurá na první zamrzlý rybník.

I o Vánocích je třeba myslet na liniiPasivní versus aktivní Vánoce

Vánoce si zkrátka můžete užít jak u televize a konferenčním stolkem založeným všemožnými pochutinami či je zkuste využít k tomu, abyste si odpočinula akčnějším způsobem. Uvidíte, že se vrátíte nabitá pozitivní energií a při večerní pohádce budete již jen krásně relaxovat…třeba s hrnkem svařeného vína.

A pokud to se svou linií myslíte skutečně vážně, navštivte stránky www.zonazdravi.cz, kde se o zdravém životním stylu a o tom, jak se udržet ve skvělé kondici, dozvíte mnohem více.

Zdroj 1 2

O autorovi

The Wedding Post