Inspirace

I v kovbojských botách bude vaše svatba stylová a luxusní

Zažili jste již takovou svatbu? Pravděpodobně ne. Svatby ve stylu country či venkovském stylu jsou spíše typické pro severní Ameriku. Nicméně i u nás stále roste obliba netradičních svateb a milovníci koní a přírody se rozhodně nechtějí brát někde na radnici… 

Na princeznovské šaty s perličkami či smoking zapomeňte. Pokud patříte mezi ty, které dávají přednost životu v přírodě oproti ruchu velkoměsta, může být svatba ve venkovském stylu pro vás ta pravá. Co se týče výběru místa pro obřad, jistě to bude jednoduchá volba – mělo by to být místo, které je pro vás velice blízké. Venkovská svatba se může odehrávat u rybníka, na louce, na farmě, v hájence či kdekoliv vás napadne. Všechny tyto lokace mají své kouzlo. Samozřejmě zde velkou roli hraje počasí. Svatba na statku či ve stodole bude mít jistě také správný šmrnc.

A jak by taková svatba měla vypadat? Co se týče výzdoby, můžete využít vše, co připomíná přírodu a vámi zvolené téma svatby (Provence, country, český venkov atd.). Řadu dekoračních předmětů lze samozřejmě nakoupit ve specializovaných obchodech, nicméně i na půdě vaší babičky můžete nalézt řadu inspirativních předmětů, které se nemusíte bát využít. Lucerničky a svícny jsou ideálním osvětlením, které vykouzlí požadovanou atmosféru. Mezi dekorací jistě nesmí chybět luční kvítí, podkovičky pro štěstí a vše, co vám jakýmkoli způsobem evokuje venkov.

Romantika se vším všudy? Pak na vaší svatbě nesmí chybět koně. Pokud milujete pohled na svět právě z koňského sedla, tak proč nepřijet na svatbu stylově? V případě, že koně ano, ale s ježděním to není nijak slavné, využijte koňského spřežení. Takový dopravní prostředek jistě ocení i vaši svatební hosté, kteří se mohou během svatebního odpoledne rovněž svézt a odvézt si tak z vaší svatby další netradiční zážitek.

A co se týče svatebního oblečení, stylové kovbojské botky či barevné lodičky (nebojte se zelené ani červené) mají správný nádech venkova. Nic nezkazíte také jednoduchými šaty v přírodních barvách – bílé, béžové, ivory či starorůžové. A co se týče jejich délky, nemusíte se bát krátkých ani těch dlouhých. Výborným tipem na to, jak ozvláštnit váš svatební outfit je zakomponování kostkovaných vzorů. Zvláště pokud se vaše svatba bude konat na podzim, uvidíte, jak krásný prvek to může být.

Kytice by měla být jednoduchá, nejlépe jako byste ji přímo natrhala na louce. Šikovná floristka dokáže zázraky. Luční kvítí s levandulí navíc dodá kytici nádech francouzského venkova.

A co se týče svatebního menu, je zcela na vás, jakou formu zvolíte. Můžete jít ve stylu barbecue. Vaše svatební hostina tak bude mít po celou dobu uvolněný charakter, lidé se mohou volně pohybovat a bavit se. Nicméně pokud volíte venkovskou svatbu, neměli byste opomenout místní speciality a sezónní suroviny. Husí játra, kohout na víně, opékané selátko, vynikající sýry, pečené brambůrky, sezónní zelenina, zvěřinová terinka atd. jsou jen inspirací toho, co vše je možné do vašeho svatebního venkovského menu zakomponovat. Pokud jde o sladké, na stole by samozřejmě neměly chybět svatební koláčky nebo se prostě držte country stylu a servírujte rozličné druhy amerických cupcakes.

Svatební tabuli doplňte lučním kvítím, které může být volně položeno různě po stole nebo jej můžete umístit i do plechového kyblíčku, malého květináče či vkusné porcelánové vázičky ve stylu Provence.

Výhodou venkovské svatby bezesporu je, že ji můžete naplánovat tak, aby se odehrávala na jednom místě. Odpadá vám tak starost s přejížděním z místa na místo.

Tak jak jste se rozhodli? Zaujal vás venkovský styl svatby? Pokud ano, podělte se s námi o vaši představu ideálního svatebního dne v duchu venkova.

I v kovbojských botách bude vaše svatba stylová a luxusní

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=TidEaQrXTso”]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

angelo