Svatba

Malé svatební – velká paráda

Malé svatební - velká paráda

Přemýšlíte nad tím, jaké svatební šaty vybrat? Pohráváte si s myšlenkou, zda nedat přednost krátkým šatům před těmi princeznovskými? Proč ne, vždyť i v krátkých svatebních šatech můžete být naprosto okouzlující nevěstou.

Bojíte se, že nebudete v krátkých šatech dostatečně úchvatná? Obavy klidně zahoďte. Jako skvělý příklad poslouží například Audrey Hepburn nebo Yoko Ono, které v krátkých šatech vypadaly naprosto fantasticky.

Při výběru svatební šatů musíte v první řadě vědět, v čem se můžete a budete cítit dobře. Rozhodně nemá cenu zkoušet si korzetové šaty s dlouhou vlečkou, když byste v nich měla pocit, že nemůžete dýchat. Neměla byste se o nic pokoušet. Na experimenty budete mít ještě dost času. Svatební den si však musíte užít. Za druhé je třeba zvážit celkový styl svatby. V případě, že plánujete pompézní svatební oslavu na zámku, dáte zcela jistě přednost jiným šatičkám, než když se váš svatební den odehraje na romantické louce. Rovněž záleží na tom, zda máte v plánu církevní nebo civilní obřad. Do kostela asi nepůjdete ve stejných šatičkách, které byste si vzala na svatbu na pláži. Pro církevní obřad budou ideální krátké šaty s krajkovým vzorem. Délku šatů můžete rovněž “rozbít” dlouhým závojem. Out nebudete ani, pokud zvolíte krátké šaty s dlouhým rukávem.

Pro ty z vás, které stále váhají mezi dlouhou a krátkou variantou, přinášíme několik důvodů, proč jsou malé svatební skvělou volbou. Základní výhodou krátkých šatů je jejich komfortnost – budete se moci pohybovat, tancovat a nebude vám překážet dlouhá sukně či dokonce nekonečná vlečka. Můžete se rovněž vyřádit při výběru svatebních bot – v krátkých šatech si totiž můžete být jistá, že je opravdu všichni uvidí. Navíc krátké šaty obvykle stojí mnohem méně. Málokterá nevěsta si to před svatbou uvědomuje, ale i nevěsty potřebují během svatebního dne na toaletu – v krátkých šatech si tam však překvapivě budete moci zajít bez pomoci své kamarádky. Pokud plánujete svatbu v zahraničí, krátké šaty sbalíte mnohem jednodušeji. S velkou svatební róbou, která ještě navíc obsahuje i obruč, byste potřebovala ne jeden ale rovnou několik kufrů. V neposlední řadě si můžete krátké šaty obvykle obléknout ještě několikrát.

Malé svatební - velká paráda

O autorovi

The Wedding Post