Svatba

Víte, koho na svatbu nezvat?

Víte, koho na svatbu nezvat?

Nedávno jsme se vám snažili poradit, jak elegantně snížit počet hostů. Dnes se pro změnu zaměříme na to, aby se ve vašem seznamu neobjevil někdo, na koho byste po svatebním dni už také nemuseli zapomenout…a ne zrovna v pozitivním smyslu slova.

Jste s Vaším ex stále přátelé? Gratuluji! Nicméně, na svatbu jej nezvěte. Není to povinnost a pamatujte, že v tento významný den byste měla mít kolem sebe opravdu jen ty nejbližší osoby. To samé platí i pro Vašeho snoubence.

Rovněž byste neměla přemýšlet nad tím, zda zvát lidi, které jste roky neviděla. A to i přesto, že jste si byli kdysi velice blízcí. Může se jednat o kamarády ze střední, spolužáky z vysoké školy či kolegy z letní brigády. Svatební den není vhodný pro setkání po letech. Pokud chcete vzpomínat na krásné časy, jděte si společně posedět a popovídat nad skleničkou dobrého vína. Svatební den jen Váš, Vašeho partnera a všeho, co jste spolu kdy prožili…a prožijete.

Mezi pozvanými tak rovněž nemusí být vaši sousedé, paní na úklid či kolegové z práce. To, že se s nimi vídáte často a máte dokonce báječný vztah ještě není určující pro to, abyste je museli mít mezi svatebními hosty.

Dalším zádrhelem by mohl být případ, když se vaše kamarádka rozejde se svým dlouholetým přítelem a vy nevíte, zda nakonec pozvat oba či jen ji. S jejím přítelem jste přitom měli vynikající vztah. Jednou z možností je ujistit se, zda každý z nich přijde na svatbu sám. Pokud ano, budete mít sice více práce s tím, kam je usadit, nicméně danou situaci zachráníte. Problémem by však bylo, kdyby si do termínu vaší svatby jeden z nich někoho našel. V takovém případě by se ten druhý mohl cítit při nejmenším nepříjemně.

Zkuste se také zamyslet nad tím, zda se mezi pozvanými neobjevil někdo, kdo by se mohl postarat o poprask. Například známý, který po jedné či dvou skleničkách má tendenci obtěžovat ostatní hosty, a to třeba i svým agresivním chováním. Vynechat někoho se nemusí vždy setkat jen s pozitivním ohlasem, navzdory tomu si přece chcete svůj svatební den (a to celý) užít bez zbytečného skřípání.

Vytvořit seznam hostů není lehký úkol, oříškem však teprve bude zasedací pořádek…ale o tom třeba zase příště.

O autorovi

The Wedding Post