Svatba

Střevíčky jako pro Popelku

Střevíčky jako pro Popelku

Máte představu o svatebních šatech? Výborně! První krok při výběru bot máte za sebou. Jistě žádnou z vás nepřekvapí, že styl, střih, zdobení a barva šatů velký vliv na hledání svatebních botiček. 

Důležité rovněž je zvážit roční období, respektive i to, kde se bude vaše svatba odehrávat. Přece jen kombinace venkovní svatby ve stylu venkova a jehlové dvanácticentimetrové podpatky nebude ta pravá. Naopak svatba na zámku si nějaký ten odvaz, co se týče podpatků, zaslouží.

Některá z budoucích nevěst si řekne: “Vždyť botky stejně nebudou vidět”. Není to ovšem pravda. Při focení, nastupování do kočáru či auta, při únosu nevěsty nebo zkrátka jen při tančení – tam všude mohou být vaše boty odhaleny. A přece nechcete, aby byl celkový dojem z vašeho dokonalého vzhledu během chvíle zmařen.

A co se týče samotné nabídky, můžete vybírat z lodiček či sandálek na podpatcích nejrůznějších tvarů, šířky i výšky nebo platformy. Vaše svatební boty mohou být od těch nejkonzervativnějších až po extravagantní. A co víc, nemusíte se omezovat jen na odstíny bílé, béžové, ivory či smetanové. Velice pěkně vypadají i boty v odstínech modré (navíc splníte i povinnost mít něco “modrého”), starorůžové. Tabu nejsou ale ani další výrazné boty v červené či zelené barvě. Skvěle se hodí zejména ke kratším šatům, které tak perfektně oživíte. A když jsme u svatby, neměli bychom zapomenout ani na etiketu. Dle společenských pravidel by svatební boty měly mít plnou špičku. V případě, že byste ale raději sandálky či body s otevřenou špičkou, nebojte, nebudou působit o nic méně elegantně.

Rovněž je možné zvolit zcela jednoduché hladké boty v odstínu, který bude ladit k vašim svatebním šatům. Takové boty si totiž můžete vylepšit dekorativními prvky (krajka, kamínky, peříčka apod.), které se promítají buď přímo na Vašich šatech či dalších doplňcích.

Závěrem je dobré připomenout, že byste se ve svatebních botičkách měla cítit příjemně a rozhodně by Vám měly být pohodlné…vždyť přece musíte protančit střevíce!

A co vy? Jaké jsou Vaše vysněné střevíčky?

Střevíčky jako pro Popelku

O autorovi

The Wedding Post