Inspirace

Střípky ze svatebního veletrhu EXPO 2014

Střípky ze svatebního veletrhu EXPO 2014

Ve dnech 21. a 22. listopadu se v prostorách hotelu International Prague konal čtvrtý ročník svatebního veletrhu EXPO. A podobně jako v předchozích ročnících nebyla o příval svatební inspirace nouze. 

Již při příchodu do foyer na vás dýchla svatební atmosféra, kterou ještě podpořila sklenička dobrého vína. Jak už to bývá, každý vystavovatel se snažil o to, aby jeho stánek byl pro návštěvníky (a zejména budoucí nevěsty, které obdržely speciální poznávací pásek na ruku) co možná nejlákavější. A jak to chodí snad na všech veletrzích, hodil by se vám někdo, kdo by sbíral tuny reklamních letáčků a akčních nabídek. Dobrým pomocníkem byl však “veletržní průvodce”, kde jste našli informaci o všech vystavovatelích včetně orientačního plánu.

Důležitým faktorem, který ovlivnil váš finální pocit bylo vaše očekávání. Pokud jste přišla s cílem, že se chcete osobně setkat s dodavatelem, jehož práce vás zaujala na jeho webových stránkách, určitě k tomu byla právě zde skvělá příležitost.

Mezi vystavovateli se nejčastěji objevovali svatební agentury, fotografové – mimo jiné i Petr Pělucha (pozn. redakce: rozhovor s Petrem Pěluchou), vizážisté, salony se svatebními šaty a obleky, floristé (pozn. redakce: rozhovor s Vlastou Černou Rypáčkovou) a mnoho dalších. Na rozhovor s koordinátorkou svatební agentury Bomton Weddings, Barborou Kudláčkovou, kterou jste též mohli potkat na tomto veletrhu, se můžete těšit již příští týden. Na svatebním veletrhu jste si rovněž mohli poslechnout ukázku svatební hudby – například Soft Sofa – party band či skupinu Šarm nebo obdivovat zásnubní a snubní prstýnky. A pokud vás přepadla mlsná, mohli jste ochutnat rozsáhlou nabídku svatebních dortů, cukroví, cupcakes, kanapek, a podobně. Ke svatbě neodmyslitelně patří svatební obřad a poté i hostina, a proto jste zde mohli okouknout pestrou nabídku tradičních i neobvyklých míst. Součástí veletrhu bylo i vyhlášení nejlepšího svatební místa roku 2014. Toto ocenění získal dle hlasování veřejnosti Romantický hotel mlýn Karlštejn a na základě rozhodnutí odborné poroty – Villa Richter.

Na své si přišli i ti snoubenci, kteří si nepřejí tradiční svatbu, ale je jejich snem svatba na nádherném ostrově. Svatební agentury zabývající se přímo zprostředkováním svatby v zahraničí jim poskytli všechny důležité informace. Inspiraci jste tu našli, i pokud jde o svatební oznámení a pozvánky. Na veletrhu nechyběla ani svatební agentura Creative Weddings, jejíž tipy na svatební dekoraci můžete pravidelně vidět i na stránkách online magazínu The Wedding Post.

Výhodou svatebních veletrhů je, že se na něj obvykle chystají nevěsty pouze jednou, popřípadě obejdou během jednoho roku několik veletrhů, a proto nejsou zklamané z toho, že se každý rok objevuje na veletrzích téměř to samé. Samozřejmě, u některých dodavatelů vidíme, že se snaží své služby neustále inovovat a posunovat dál, nicméně někteří se domnívají, že když nemají kolem sebe větší konkurenci, tak to stačí. Bohužel to neznamená, že to bude stačit i nevěstám, zvlášť když mohou denně sledovat zahraniční trendy, kde je konkurence opravdu veliká… Ale i přesto stál veletrh za vidění.

Střípky ze svatebního veletrhu EXPO 2014

O autorovi

The Wedding Post