Interview

“Svatební účes podtrhne celkový vzhled nevěsty,” říká světově uznávaná kadeřnice, Petra Měchurová

"Svatební účes podtrhne celkový vzhled nevěsty," říká světově uznávaná kadeřnice, Petra MěchurováPetra Němcová, Taťána Kuchařová, Helena Houdová, Dior, YSL, Guy Laroche, Freiberg, Armani, Valentino, Vivienne Westwood, Liběna Rochová, Beáta Rajská, Denisa Nová, Natali Ruden – tato a další jména celebrit, značek i módních návrhářů vyhledávají služby Petry Měchurové, jedné z nejtalentovanějších českých kadeřníků nejen v Čechách ale i v zahraničí. Výjimečný talent i kreativní styl práce je vidět například v jejich vlastních vlasových kolekcích, které odráží i současnou módu. A protože svatební účes dotváří celkový svatební look nevěsty, zeptali jsme se Petry na pár rad ohledně výběru vhodného svatebního účesu i na to, co je nyní trendy.

Jste uznávanou osobností v oblasti kadeřnictví nejen v České republice, ale sbíráte ocenění i v mezinárodním prostředí. Kdy jste se rozhodla, že se vydáte tímto směrem? Nebo jste se vždy toužila stát kadeřnicí?

Vždycky jsem chtěla byt kadeřnice, už od mala. Stále mě to baví, stále je se co učit, co poznávat a také hodně cestuji.

Které ocenění Vás nejvíce potěšilo nebo má pro Vás zásadní význam?

Musím se přiznat že všechna. Každé ocenění je skvělé, posune vás dál a je důležité v dané etapě života.

Jaké je to pohybovat se v mezinárodním prostředí? Mnoho známých kadeřníků jsou převážně muži, nepocítila jste někdy “handicap” v tom, že jste žena?

Z vnějšku jsem žádné omezení nepocítila. Spíš když má žena děti, není tak svobodná, musí se hodně přizpůsobit. Musíte si vyhradit čas na práci a pro rodinu, takže už nejste tak flexibilní. Ale snažím se obojí skloubit dohromady a jsem šťastná, že mám obojí.

Svatební účesy jsou určitou specializací, které se nevěnuje každý kadeřník. Prozraďte nám, jak to máte vy se svatebními účesy? Patří mezi Vaše oblíbené nebo raději dáváte přednost kreativnímu stříhání?

Mám ráda jak střihy tak i účesy. Svatby jsou krásné v tom, že pracujete s konkrétními šaty a doplňky, takže se snažíte pomocí vlasů zdůraznit celkový styl nevěsty. Na svatbu se vzpomíná celý život, ať už manželství trvá nebo ne. A kadeřník musí najít účes, z kterého bude nevěsta nadšená.

Nechávají Vám budoucí nevěsty při volbě svatebního účesu volnou ruku nebo přichází s fotografií v ruce? A čemu dáváte přednost vy?

Často má nevěsta představu a přinese jeden nebo více obrázků. Hodně nevěst má svůj den vysněný, a to nejen ohledně svatebních šatů, ale i účesu. Také nevěsta nejlépe ví, v čem se dobře cítí. Výsledek ale někdy bývá úplně jiný.

Na základě jakých kritérií doporučujete vhodný svatební účes? Řídíte se například výběrem svatebních šatů či doplňků?

Určitě, vlasy celkový dojem podtrhují. Je tedy nezbytné vědět, jaké bude mít nevěsta šaty a také jaký bude celkový styl svatby. A samozřejmě vkus nevěsty.

"Svatební účes podtrhne celkový vzhled nevěsty," říká světově uznávaná kadeřnice, Petra MěchurováMěly by budoucí nevěsty dodržovat před svatbou nějakou zvláštní péči o své vlasy tak, aby jejich svatební účes byl co možná nejdokonalejší? Nebo to nemá na výsledný efekt takový vliv?

Pokud chce nevěsta drdol, měla by mít vlasy delší a určitě před svatbou nestříhat. Naopak barva by měla být čerstvá, aby neměla na fotkách odrosty. Hlavně doporučuji před svatbou nijak s vlasy neexperimentovat, vlasy se dávají dohromady dlouho, takže pokud chce nevěsta měnit zásadně barvu nebo střih, doporučuji dostatečně dlouho před svatbou.

A jaké účesy jsou vůbec nyní trendy? Přirozené vlny, drdoly, copy… co je zkrátka in?

Trendy jsou hodně přirozené s těžištěm na temeni nebo na krku. In jsou různé copy, pletánky a vlny. Také živé kytky a zajímavé čelenky.

Převládají u klientek požadavky spíše na decentnější nebo naopak extravagantnější účesy?

Požadavky jsou hodně ženské a jemnější – elegantní, která je nejvíc líbivá pro muže…

A co zdobení? Jsou stále v módě živé květiny, mašličky, perličky či čelenky? Čemu dávají většinou nevěsty přednost? 

Móda se tak rychle ve svatbach nevyvíjí. Perličky moc nedoporučuji, velmi krásné a nyní také velice módní jsou například čelenky z kytek.

Na závěr jedna praktičtější otázka – jak dlouho dopředu je vhodné se objednat na první konzultaci ohledně svatebního účesu a popřípadě i jeho první zkoušku?

Hned jak se o svatbě dozvíte, tak si nevěsta musí objednat datum svatby u svého kadeřníka, aby měl v daný termín čas (nebo aby neměl v termínu dovolenou) a domluvit se s ním na postupu. Musí spolu naplánovat, jak vlasy upravovat až do svatby – barvu i střih a vyzkoušet účes nejlépe co nejdříve, když má nevěsta vybrané šaty. Na svatbu je třeba připravit hodně věcí, proto nabízíme celou službu s názvem “Svatební ateliér”, kde se snažíme pomoci nevěstám s celou ideou svatby, přes výběr šatů až po finální účes a doplňky.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

"Svatební účes podtrhne celkový vzhled nevěsty," říká světově uznávaná kadeřnice, Petra Měchurová

Kontakt:

Salon Petra Měchurová

salon@petra.mechurova.cz

www.petra.mechurova.cz

facebook


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post