Inspirace

Tiffany & Co – šperky s historií

Tiffany & Co - šperky s historií

Tiffany & Co neboli někdy hovorově také Tiffany & Tiffany je legendární americké klenotnictví nabízející jedny z nejluxusnějších šperků. Hlavním sídlem společnosti je New York. Šperk od Tiffany & Co je snem každé ženy. Jedná se o precizně zpracované luxusní převážně diamantové šperky. Synonymem pro Tiffany & Co je luxus, vkus a styl.

Oslnivý třpyt, který vás uchvátí

Tiffany & Co je právem označované za diamantové království. Věděli jste, že tato nadnárodní společnost vznikla v roce 1837 jako obchod nabízející široký sortiment spotřebního zboží? V roce 1853 však jeden ze zakladatelů, Charles Tiffany, začal klást důraz na šperky. Postupem času začali své obchody otvírat v těch největších světových metropolích. Zajímavostí bylo, že patřili mezi první obchody s pevně stanovenými ceny a kupující tak již nemohli o ceně jednat.

Manhattanská klenotnice…

V roce 1845 byl vytvořen vůbec první katalog – takzvaný “Blue Book”, jehož vydávání pokračuje až do současnosti. O dvacet pět let byla na Manhattanu otevřena nová prodejna, jejíž cena se vyšplhala na 500 000 amerických dolarů. Možná právě proto bývá označování jako “Palác šperků”.

Podívejte se, jaké skvosty má klenotnictví Tiffany & Co na svědomí…

Tiffany & Co - šperky s historií

O autorovi

The Wedding Post