Inspirace

Trendy svatební dekorace & květiny

Trendy svatební dekorace & květiny
Trendy svatební dekorace & květinyO tom, že vatičkovaná svatební kytice je jedním z trendů jsme si už říkali v předchozím článku. Ale co dalšího by na vaší svatbě nemělo chybět? O tom, jaké jsou trendy svatební dekorace, jsme si opět povídali se zkušenou floristkou, Vlastou Černou Rypáčkovou.

Mezi další zajímavou metodu vazby svatebních kytic patří takzvaná crash technika, která spočívá v mačkání drátů do požadovaných tvarů. Tímto způsobem lze vytvořit netradiční svatební kytice. “Výhoda této techniky je, že s ní jde vytvořit naprosto cokoli – květinovou kabelku, květinovou kapku, límec nebo třeba i čtyřlístek. Tyto květiny jsou velice výjimečné, vzdušné a zcela jistě originální. Na druhou stranu se nehodí ke klasickému zámeckému stylu. Spíše jsou vhodné pro moderní svatbu či nevěstu, která chce něco ojedinělého a netradičního. Nejedná se totiž už o klasické svatební kytice ale dekorace, neboť květiny nemají stonky a umisťují se v prostoru dekorace vytvořené z drátků,” vysvětluje floristka Vlasta Černá Rypáčková.

Trendy svatební dekorace & květinyCo se týče barev, pro letošní rok je hlavním svatebním trendem tyrkysová barva a všechny její odstíny. “Tato barva se v trendech promítá již poslední tři roky. Nicméně, pokud jde o barvy, tento trend není pro nevěstu určující. Ne ke každé nevěstě se hodí kterákoliv barva. A tyrkysová je opravdu výrazná,” doplňuje Vlasta Černá Rypáčková.

Mezi materiály bude vládnout krajka a průhledné látky. Tu je kromě svatební šatů rovněž možné zakomponovat právě i do svatební kytice. “Letošní rok bude i ve znamená stylu 20. a 30. let. A to se týče i květin,” dodává floristka.

Mezi další trendy, které budou letos opravdu IN, patří zejména květinové dekorace jinak – květinové čelenky, květinové šperky na ruce či na krk, které jsou vytvořeny z velkých květů. “Nicméně s těmito květinovými šperky a doplňky do vlasů velice opatrně. Ne každé ženě to bohužel sluší. Musí to být výrazná osobnost, která má výrazné oči i vlasy, aby ten velký květ unesla. Případně doporučuji pastelové barvy či menší květy. Květiny však rozhodně ke svatbě a nevěstě patří, neměly by však být to první, co je na nevěstě vidět,” upozorňuje Vlasta Černá Rypáčková.

Nikoho jistě nepřekvapí, že velkým trendem jsou zejména svatby venku. A Jaká je rada floristky pro venkovní dekorace? “V případě venkovních svateb jsou hojně využívány svatební brány, a to ať ty úplně romantické nebo zcela jednoduché, hravé i veselé. A ani jedno není špatně. Vše opět záleží na povaze svatby a novomanželů. Zajímavým řešením je například svatební brána, na které jsou umístěny vzkazy svatebčanů nebo černobílé fotografie, říká Vlasta Černá Rypáčková.

Ke svatbě patří samozřejmě romantika a tedy i romantická zákoutí například v podobě stromu přání. “Může se jednat o osamělý strom, rozkvetlou zahradu nebo jen místo, které máte rádi. Pak už na něj stačí umístit prázdné kartičky, kam mohou svatebčané napsat své vzkazy. Můžete ke stromu dát třeba i stoleček, kde budou další kartičky, třeba i s iniciály snoubenců. Romantická zákoutí mohou být ale kdekoliv. Může to být jen starší lavička s nápisy “love” nebo se jmény novomanželů a podobně. Stačí k ní umístit svíčky, dva tři balónky nebo jen několik stužek, a jednoduše vytvoříte prostor ideální pro společnou fotografii,” radí floristka Vlasta Černá Rypáčková.

 A co naopak už mezi trendy nepatří? “Rozhodně nejsou IN volně vázané svatební kytice s dlouhými stonky. Rovněž se upouští od svatebních polštářků na snubní prstýnky,” dodává na závěr floristka Vlasta Černá Rypáčková.

Trendy svatební dekorace & květiny

Kontakt:

Vlasta Černá Rypáčková


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post