Zdraví & krása

Tři cviky pro krásná záda

Tři cviky pro krásná záda

Vzhledem k tomu, že stále více stoupá obliba svatebních šatů s odhalenými zády, máme pro vás, milé nevěsty, tři jednoduché cviky pro krásná záda, které zvládnete hravě například i při sledování vašeho oblíbeného seriálu.

Tři cviky pro krásná záda

“Svícen”

Posilování zad začněte z pozice vleže. Lehněte si tedy na podložku čelem na zem. Ruce upažte a ohněte v lokti tak, aby ruce tvořily svícen. Dlaně jsou směrem k podložce. Čelo nechte během cvičení stále na podložce. Zvedejte pomalu pouze ruce, které jsou v poloze připomínající svícen. Stahujte mezilopatkové svaly. V poloze chvíli vydržte a vraťte ruce zpět na podložku. Cvik provádějte 10 – 12 krát.

Pokračujeme ve vzporu klečmo

Výchozí pozicí pro další cvik bude ze vzporu klečmo. Ruce jsou natažené tak, aby dlaně byly přesně pod rameny. Kolena jsou kolmo pod kyčlemi. Zatáhněte břicho a snažte se udržet rovná záda. S výdechem pomalu zvedejte pravou ruku a levou nohu. Obě končetiny úplně propněte a natáhněte co nejvíce do dálky. S nádechem se vracejte zpět do výchozí pozice a cvik proveďte na druhou stranu těla. Tento cvik vám pomůže nejen zpevnit záda, ale rovněž i břišní svaly a posílit celkovou rovnováhu těla. Cvik opakujte na každou stranu 10 – 12 krát.

Cvik z hodin tělesné výchovy

Další cvik si každá z vás jistě pamatuje ještě z hodin povinné tělesné výchovy. Svíčka je skvělým cvikem, jak protáhnout páteř a posílit břišní i zádové svalstvo. Lehněte si na podložku a ruce natáhněte podél svého těla. Zvedejte spodní část těla. V oblasti pod ledvinami se opřete dlaněmi. Lokty držte na podložce blízko u těla. Vydržte několik sekund a velice pomalu se vraťte zpět na podložku.

Cviky pro krásná záda provádějte alespoň třikrát týdne. Uvidíte, že ve svatebních šatech s odhalenými zády pak stoprocentně zazáříte.

Zdroj

O autorovi

The Wedding Post