Inzerce

Víte, že špatnou kosmetikou si můžete přivodit vážné zdravotní potíže?

„Život není zdravý, proto ho také nikdo nepřežije,“ prohlásil v jednom televizním rozhovoru nejmenovaný lékař. A v podstatě měl pravdu. Život skutečně nikdo nepřežije, ale můžeme se postarat o to, abychom žili o nějaký ten rok déle. A kvalitněji.

Čím? Správnou životosprávou, vyváženým jídelníčkem, dostatečným pohybem na čerstvém vzduchu, pozitivní náladou a vyhýbáním se chemii a zbytečným aditivům v potravinách i kosmetice.

Chemie a chemie

„Chemie je všude kolem nás,“ prohlásila pro změnu má chemikářka na základní škole. A také měla pravdu. Je ale chemie a chemie. Chemie, která pomáhá, a chemie, která škodí. Té bychom se měli vyhýbat jako čert kříži. Z potravin upřednostňovat ty neupravené a z kosmetiky tu přírodní či v biokvalitě.

Vsaďte na biokosmetiku

Nevěřte ale všemu, co říkají dobře zaplacení marketéři světových značek. Ne každá kosmetika, která se tváří jako přírodní, jí skutečně je. Cesta ke kvalitnímu produktu vede přes pečlivé čtení etiket. Že se v nich nevyznáte? Tak tento úkol svěřte někomu, kdo je v nich jako ryba ve vodě.

Krámek, kde to voní

Například majitelka vsetínského obchůdku s přírodní kosmetikou Ekokočka, kterému místní přezdívají „krámek, kde to voní“, si složení všech produktů, která zařadí do prodeje, velmi pečlivě hlídá. V jeho nabídce tak nenajdete jediný, za který by nedala ruku do ohně. Důvěřuje českým producentům, domácí výrobě a malosériové produkci vznikající s láskou v dílnách, ve kterých se do každého kousku dává energie a míchá to nejlepší složení: bylinky, oleje, přírodní esence.

Mýdla, mléka, krémy

Pár metrů čtverečních skrývá poklady. Mýdla, mléka, krémy, masti, oleje, svíčky a mnoho potřebných drobností. Vše léčivé a voňavé. Paleta je pestrá, protože každý potřebuje něco jiného. Každý něco jiného hledá, ale toto je místo, kde všichni najdou to, co potřebují. Nechce se vám vázat cestu až na Vsetín? Ani nemusíte. Vybírat a nakupovat můžete na e-shopu ekokocka.cz. Zásilková služba vám pak vybraný kousek doručí až domů. Odměňte se sama. Kupte si, co vám udělá radost.

O autorovi

angelo