Zásnuby

Kdy je vhodné sundat zásnubní prsten aneb pro jaké účely neslouží

Je to tady! Prsteníček levé ruky má konečně nový doplněk. Zásnubní prsten je nejen symbol vašeho svazku, ale i vzácný šperk, o který je důležité řádně pečovat. Samozřejmě, že většina z nás prsten nechce jen tak sundat. Kdy je ale na čase jej odložit do krabičky?

Mezi základní činnosti patří zejména sportovní aktivity, a to především ty “dynamičtější”. Na lekci jógy asi nikomu diamantem neublížíte. Nicméně při volejbalu, horolezectví či fitboxu může nejen váš prsten lehce přijít k úrazu, ale můžete nechtěně ublížit i někomu dalšímu. V horším případě vám může sklouznout při plavání v bazénu (šťastnější varianta) nebo moři.

Pokud jde o domácí práce, běžné čistící prostředky diamant nepoškodí. Prsteny s perlou však mohou porušit. Nicméně bělidla či běžně dostupné chemikálie jako odlakovač či chlór ve vířivce mohou narušit strukturu drahých kovů. Klenotníci rovněž radí, že je dobré jednou za šest měsíců (minimálně však jednou do roka) nechat prsten překontrolovat odborníkem, který jednak zkontroluje usazení kamene, tak i prsten vyčistí. Případně si čas od času můžete prsten vyčistit i doma. Postačí k tomu mýdlo, teplá voda a kartáček s měkkými štětinkami. Pokud vlastníte prsten s brilianty, pak lze použít kombinaci pěti dílů vody a jednoho dílu amoniaku. Navíc tekuté čistící prostředky mají velkou výhodu v tom, že se dostanou i do složitých rytin a vzorů a prsten tak vyčistí i hloubkově. Rozhodně však dávejte pozor na to, abyste nepřipravily příliš koncentrovaný roztok, který by mohl brilianty či perly poškodit. Pro to, aby se prsten stále nádherně leskl, se doporučuje čištění pomocí ultrazvuku. Tuto službu nabízí většina klenotnictví specializujících se na zásnubní i snubní prsteny. Čištění pomocí ultrazvuku je nejšetrnější a díky tomu, že se ultrazvukové vlny ve vodě dostanou úplně všude, tak také nejefektivnější.

Chcete-li, aby váš prsten obdivovali i za pár desítek let, nepodceňujte péči o něj. Kdo ví, jestli nebude putovat z generace na generaci.

Invalid Displayed Gallery


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

angelo