Zásnuby

Jak vybrat datum svatby?

Jak vybrat datum svatby?

Jste čerstvě zasnoubení? Gratulujeme! Jakmile tuto zprávu rozšíříte do světa, měli byste se pomalu, ale jistě rozhodnout, kdy se váš velký den odehraje. Věřte, nebo ne, bude to první věc, na kterou se vás každý bude v souvislosti s vaším zasnoubením den co den ptát.

Tipy, jak zvolit nejlepší termín svatby 

Někteří mají o svém vysněném termínu svatby již dlouho jasno, někteří nad ním ovšem začínají přemýšlet teprve v okamžiku žádosti o ruku. Ale jak na to? Samozřejmě je mnoho úhlů pohledu, dle kterých můžete ono datum vybrat. Pojďme se proto na ně podívat.

Jak vybrat datum svatby?Významné události

Máte nějaké oblíbené šťastné číslo? I to se může stát součástí vašeho data svatby. Svatební den se může konat také v den, který je pro vás z jakéhokoli důvodu důležitý. Může jím být první rande, datum svatby vašich rodičů, babiček, nebo pokud již máte dítě, tak v den jeho narození.

Jděte na to prakticky

Jestliže nechcete mít svou svatbu spojenou s žádnou jinou událostí, pak můžete jít praktickou cestou, a to zvolit datum dle volného termínu místa vašeho obřadu a hostiny. Může se totiž stát, že místo obřadu bude natolik oblíbené, že vám nezbude moc termínů na výběr.

Jak vybrat datum svatby?Zeptejte se hvězd

Pokud věříte na astrologii a numerologii, můžete si nechat poradit ideální datum svatby dle hvězd či čísel. Zda vám doporučené datum svatby přinese štěstí, či nikoli, to vám však dopředu nikdo nezaručí. Mnoho lidí se při výběru data rovněž řídí úplňkem. Podle něj bychom měli uspořádat svatbu v období, kdy měsíc přibývá. Údajně by vám měli přibýt děti, bohatství a láska. Dorůstající měsíc symbolizuje také nové začátky, což je i svatební obřad pro novomanžele.

Vaše datum svatby ale volte vždy hlavně tak, abyste měli čas vše v klidu naplánovat a zbytečně se přípravami nestresovali. Stres s sebou přináší nespavost, žaludeční nervózu, a co si budeme povídat, určitě byste nechtěly být nevyspalou a nervózní nevěstou.


Foto: Stocksnap, Pixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post