Zásnuby

CHOPARD – Zásnubní prsten, který vás uchvátí

CHOPARD - Zásnubní prsten, který vás uchvátí

Historie luxusních švýcarských šperků se začala psát již v roce 1860 v malé vesničce Sonvilier. Za vznikem této značky byl talentovaný řemeslník Louis Ulysse Chopard, který se rozhodl založit svou vlastní dílničku.

CHOPARD - Zásnubní prsten, který vás uchvátíZpočátku se věnoval výrobě hodinek a díky své přesnosti a spolehlivosti si brzy našel své odběratele i ve východní Evropě, Rusku a Skandinávii.

V rodinné tradici pokračoval i jeho syn, Paul Louis Chopard, který si ve dvacátých letech otevřel pobočku v La Chau-de-Fonds, kde později přemístil i sídlo firmy. Po patnácti letech se však rozhodl přesídlit i s celou firmou do Ženevy. V roce 1943 převzal vedení firmy vnuk zakladatele, Paul André Chopard.

Bohužel Paulovy synové neměli o rodinný podnik zájem. Naštěstí se však Paul seznámil s Karlem Scheufelem, který pocházel z německé dynastie hodinářů a klenotníků, který nakonec koupil společnost Chopard. Společnost pod jeho vedením zažila neskutečný boom. Díky kreativitě a dokonalému umu svých řemeslníků mohla značka Chopard prosperovat i nadále.

I dnes jsou Karl Scheufele a jeho manželka Karin v rodinném podniku stále aktivní. S vedením a přípravou nových kolekcí jim však pomáhají i jejich dvě děti – Caroline Scheufele a Karl Friedrich Scheufele.

Pojďte se společně s námi podívat na oslnivé zásnubní prsteny.

CHOPARD - Zásnubní prsten, který vás uchvátí

O autorovi

The Wedding Post