Inspirace

DIY svatební dekorace aneb jak ušetřit a zároveň mít trendy výzdobu

DIY svatební dekorace aneb jak ušetřit a zároveň mít trendy výzdobu

Není žádným tajemstvím, že svatba je finančně náročnou událostí. Na druhou stranu se jedná o výjimečný okamžik, který si zaslouží velkou pozornost, a proto by se nemělo šetřit úplně na všem, a to platí i o svatební kytici a dalších květinových dekoracích. Nicméně nám pár tipů na DIY svatební dekorace, kde je možné rozpočet na dekorace snížit, prozradí floristka Vlasta Černá Rypáčková.

DIY svatební dekorace aneb jak ušetřit a zároveň mít trendy výzdobuMožná budete, milé nevěsty, překvapené, ale i na vaší zahrádce nebo rozkvetlé louce se dají najít neuvěřitelné poklady, se kterými se dají dělat opravdová kouzla. A pokud vám přece jen něco bude chybět, snadno to dokoupíte v květinářství či na trhu. A jak říká Vlasta Černá Rypáčková: “Vytváření svatebních květinových dekorací může být navíc i skvělou zábavou, o kterou se je samozřejmě dobré podělit i s kamarádkami…třeba i se sklenkou dobrého vína.

DIY versus zkušený florista

V samotný svatební den vás pak navíc při pohledu na květinové dekorace zahřeje u srdíčka vzpomínka na pěkný den s přáteli a bude vám naprosto jedno, že výzdoba není dílem profesionála. “Pozor však na svatební kytici, ta by měla zůstat v rukou zkušených floristů, neboť jak už jsme si říkali v předchozím článku, vytváření svatební kytice má svá pravidla,” upozorňuje floristka Vlasta Černá Rypáčková.

Zeleně není nikdy dost

Trendem poslední doby je rovněž velké množství zeleně. “Zde velice záleží na umístění svatby. Pokud se svatba odehrává venku, na louce nebo v zahradě, kde je samo o sobě dost zeleně, není třeba již další přidávat. Naopak v uzavřených prostorách se velice hodí. Výhodou právě je, že zeleň výrazně snižuje rozpočet, neboť nahrazuje samotné květiny,” dodává Vlasta Černá Rypáčková.

DIY svatební dekorace aneb jak ušetřit a zároveň mít trendy výzdobuVázičky a svícny jednoduše a rychle

Dalším tipem může být rovněž využití starých zavařovacích sklenic: “Připravte si písek, svíčky, stužky a krajku. Ze zavařovacích sklenic jde snadno a rychle vytvořit krásnou dekoraci například v podobě svícnů či váziček. Můžete je ozdobit krajkou, dát do nich písek a svíčku, nebo rovněž můžete na sklenici napsat vzkaz, citát či oblíbenou hlášku. Fantazii se meze nekladou. Jako vázičky můžete rovněž využít staré zelené láhve na víno, do kterých se dají čerstvé květiny,” radí Vlasta Černá Rypáčková.

Romantická svatební zákoutí

Pokud se zamýšlíte nad romantickým zákoutím, nezapomeňte si pořídit bílé balónky či balónky v barvě svatby, dřevěné kolíčky, lucerničky či velké svíčky: ”Pomocí dřevěných kolíčků můžete kamkoliv připnout fotky ženicha a nevěsty, vzkazy svatebních hostů či jen prázdné papírky, kam hosté mohou během svatebního odpoledne napsat svůj vzkaz či přání novomanželům. V případě, že máte svatbu na zahradě, sežeňte nějakou lavičku a k ní přivažte dva tři balónky. Jednoduše vykouzlíte krásné zákoutí, u kterého navíc mohou vzniknout krásné fotografie” doplňuje Vlasta Černá Rypáčková.

DIY svatební dekorace aneb jak ušetřit a zároveň mít trendy výzdobuNezapomeňte na židle a zasedací pořádek

V předstihu si rovněž můžete připravit výzdobu na židle: “Můžete použít například velkou mašli z organzy či srdíčko se vzkazem nebo oblíbeným mottem nevěsty a ženicha, které se k židli upevní. Navíc si můžete připravit i jmenovky k zasedacímu pořádku. Pamatujte ale, že vše by se mělo vzájemně doplňovat,” připomíná floristka.

A čemu se při výzdobě raději vyhnout?

Rozhodně je nutné předejít tomu, aby na svatbě bylo tisíc různých dekorací. Svatební dekorace mají být krásné a originální, nikoliv však kýčovité. Zapomeňte tedy na velké růže z krepového papíru či desítky barevných balónků připomínajících narozeninovou oslavu. Taktéž množství těchto dekorací, které si vytvoříte sami, by mělo být přiměřené.  Svatba by se měla držet v jednotném stylu, který navíc bude korespondovat s místem svatby i nevěstou samotnou. Nikdy by na svatbě nemělo být více dekorací než čerstvých květin. Právě čerstvé květiny a jejich krása v daném okamžiku podtrhne výjimečnost svatebního dne,” upozorňuje Vlasta Černá Rypáčková.

Rada floristky na závěr:

“Pokud si nevíte rady, jak a s čím začít, doporučuji řešit množství a výběr dekorací DIY s floristou při výběru svatební kytice. Florista Vám v den svatby může vámi vyrobené dekorace začlenit do celkové výzdoby spolu s květinami. Celkový dojem tak bude úchvatná svatební výzdoba s osobním kouzlem. Přeji Vám, ať máte na růžích ustláno…”

Vlasta Černá Rypáčková

Kontakt: Vlasta Černá Rypáčková, facebook


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post