Zásnuby

Je to tu! Konečně se vyjádřil

Jste zasnoubeni! Jedna jednoduchá otázka a ještě jednodušší odpověď (tedy většinou) a svět se rázem otočí vzhůru nohama. Prvotní pocit radosti, vzrušení a nadšení střídají myšlenky na to, co všechno vás vlastně čeká. Samozřejmě je tu jedna věc, kterou budete chtít udělat co nejdříve – říct tu skvělou novinku celému světu! 

Je to tu! Konečně se vyjádřilZasnoubili jste se a jste připraveni se o tak radostnou informaci podělit s ostatními. U koho byste ale měli začít? V případě, že Vy nebo partner máte už děti, rozhodně by měly  být první, kdo tuto zprávu uslyší. Následují rodiče – obvykle se začíná u rodiny budoucí nevěsty a následuje návštěva rodičů svého partnera. Samozřejmě by se mělo jednat o osobní návštěvu. Dnešní doba žije sociálními sítěmi a jistě se budete chtít pochlubit i tam. Nicméně byste to měli udělat až po té, co obejdete nebo alespoň obvoláte své blízké. Neošiďte vaše babičky, dědečky, tetičky, strýčky a další příbuzné o radost, kterou z vás budou mít.

Ač to není u nás tolik obvyklé, postupně si získávají popularitu zásnubní večírky, kde svým příbuzným a nejbližším přátelům slavnostně oznámíte vaši novinu. Pokud jste se rozhodli oslavit tento významný krok, měli byste se snoubencem uspořádat párty co nejdříve po zasnoubení. Můžete tak s nimi rovnou sdílet vaši radost a přijímat gratulace. Nezapomeňte, že večírek musíte uspořádat pod jinou záminkou…a pozor na prořeknutí!

Večírek je ideální dobou, kdy oznámit termín svatby – za předpokladu, že jste se na něm již shodli. Ačkoliv je to vaše rozhodnutí, měli byste se řídit etiketou, která říká, že zasnoubení by se nemělo oznamovat v případě, že je blízký člen rodiny vážně nemocen nebo někdo dokonce právě zemřel. Rovněž byste měli být trpěliví a vyčkat, pokud se právě někdo z vašeho okolí zasnoubil – nechcete jim přece sebrat veškerou pozornost.

Teď nezbývá než vám pogratulovat a popřát mnoho štěstí a bezproblémové svatební přípravy.

Je to tu! Konečně se vyjádřil

O autorovi

angelo