Blog Inspirace

Kde vybrat snubní prstýnky?

Kde vybrat snubní prstýnky?
Napsal angelo

Plánujete svatbu a už jste došli k položce: koupit snubní prsteny?

Říkáte si, kde takové prsteny sehnat? Pojďme se podívat na několik možností, kde snubní prstýnky pořídit.

Kde vybrat snubní prstýnky?
Svatební salon Elody

1. E-shop se snubními prsteny

Přestože Elody začínalo jako e-shop a stále prodáváme online, není to ta nejlepší varianta.
V dnešní době se snažíme o to, aby lidé přišli do showroomu osobně. Je to přece jen věc, kterou vybíráte jednou v životě. Chcete ji napořád, a proto ji nechcete koupit někde na blind, aniž byste věděli, jak vám to je pohodlné, jak to vypadá naživo, jak vám to sluší, a spousta dalších věcí. Poradenství, které byste měli dostat, na e-shopu nedostanete.

Takže to je podle mě to hlavní, proč je e-shop špatná volba.

2. Velká zlatnictví v obchodním centru

Za nás je tohle ještě horší, na e-shopu je hlavní výhodou to, že ušetříte peníze a nikam nemusíte. U velkého zlatnictví je většinou výhoda ta, že to máte nejblíž a nemusíte se tam složitě dopravovat. Ale určitě tam nedostanete odpovídající poradenství.

Většinou tam sedí jedna prodavačka, která prošla jednodenním školením a o těch prstýnkách toho ví tolik, jako kdybyste si přečetli první článek, který na vás vyskočí na internetu. Ale hlavně tam zaplatíte mnohem víc než kdekoli jinde. Většinou je to třetina ceny navíc.

Nechceme všechny házet do jednoho pytle, ale je to tak 9 z 10 prodejen.

Kde vybrat snubní prstýnky?
Svatební salon Praha

3. Malí zlatníci

Tuto variantu můžeme jen doporučit, je dobré mít na konkrétního zlatníka dobré reference, které je někdy obtížné sehnat, protože zlatníků není tolik. Zlatník vám může vyrýt na prstýnek rytinu, jakou chcete, většinou to dělají ručně, ale hlavně může prstýnky upravit na míru.

Další velkou výhodou je poradenství, zlatník prstýnky vyrábí, takže toho ví nejvíc ze všech a tím pádem vám i dobře poradí.

4. Specializované obchody se snubními prsteny

To je za mě jedna z nejlepších možností, protože tam už se zaměřují přímo na zásnubní a snubní prstýnky.

To znamená, že vám poradí.

Měli by vám pomoc s výběrem. Samozřejmě jsou horší i lepší prodejny, levnější i dražší, jako všude, ale tato kategorie prodejen je za nás jedna z těch nejlepších.

My v Elody spadáme do této kategorie taky a zaměřujeme se hlavně na poradenství, abyste u prstýnku znaly všechny parametry, které jsou důležité.

Kde vybrat snubní prstýnky?
Svatební salon Elody

Specializovaných obchodů je kolem nás docela dost, tak podle čeho vybrat ten, kam zajít?

Určitě je to o nabídce, což zahrnuje jednak ceny, styly modelů, což je v Česku u těch nejznámějších prodejců podobné, potom služby – jakou poskytují záruku, jestli prstýnek upraví, když nebude sedět a další. A jedna z nejdůležitějších věcí jsou recenze dané prodejny, protože zjistíte, jak jsou lidé z dlouhodobého hlediska s prstýnkem spokojení. Jestli se s prstýnkem něco stalo, případně jak probíhala reklamace.

Když si tedy vybereme Elody, tak jak dlouho dopředu bychom měli přijít?

To je hodně individuální, někdo chodí rok dopředu, někdo čtyři týdny. Výroba snubních prstenů se u nás dá stihnout i za ty čtyři týdny, ale standardní doba je kolem měsíce, měsíce a půl. Já bych doporučila přijít tři až šest měsíců před svatbou, ale záleží na vás, jak to cítíte.

Jestli chcete mít prstýnky vyřešené rok dopředu, tak proč ne.

Doufám, že se vám daří nejen plánování svatby, ale i výběr snubních prstýnků.

Za Elody,

Markéta Verner

O autorovi

angelo