Blog Inspirace Inzerce

Vybíráme květiny na svatbu, aneb rozhodujte se na základě jejich symbolizace

Vybíráme květiny na svatbu, aneb rozhodujte se na základě jejich symbolizace
Napsal angelo

Každá svatba má být v očích ženy dokonalá. I když je to den dvou lidí, stejně nevěsta na svůj den D vzpomíná daleko častěji a raději. A součástí velkolepých příprav je samozřejmě i zvolení správných květin. Šaty pro družičky jsou vybrány, popůlnoční šaty pro nevěstu také a už zbývá jen ta voňavá působivá dekorace. Vybírejte nejen podle barevnosti, ale také podle toho, co dané květiny symbolizují.

Květiny jsou s námi prakticky všude

Mluvíme o aromatické dekoraci, která je nedílnou součástí každé svatební veselky a je velmi důležitým dekoračním prvkem. V rukách nevěsty je takzvaná svatební kytice, která má dlouholetou tradici. Dámy si ji vybírají s opravdovou pečlivostí a už dávno neplatí, že by musela mít kulatý tvar. Dnes se nosí spíše uvázané tak, aby hezky visely z ženiných rukou.

Dále se kytice nachází v rukách svědkyně, maminky a družičky. A nesmíme opomenout ani na ženichovo sako, kde je takzvaná korsáž ladící vždycky s květinou nevěsty.

Růže je symbolem lásky a neposkvrněnosti, lilie čistoty

Vybrat si však adekvátní květinu, která následně bude zdobit i svatební stůl, případně outfity hostů na levé straně, je trochu oříšek. Jak ale bylo zmíněno, pomoct vám mohou především symbolizace jednotlivých květin. Věděli jste například, že růže je symbolem lásky a neposkvrněnosti? Značí velkou sílu a pravou lásku. Zato lilie je symbolem nevinnosti, cudnosti a ctnosti.

V posledních letech jsou hitem na svatbách také pivoňky, které jsou zase symbolem dokonalé krásy podle pověr mají přinášet do manželství štěstí a prosperitu.

Co se týče orchideje, mluvíme o symbolu plodnosti, jak věřili staří Řekové. Tulipány jsou symbolem přítomnosti (včerejška a dneška) a vyjadřují jakousi čistotu budoucího svazku. Kala je synonymem znovuzrození a frézie mají symbolizovat onu čistotu a důvěru mezi ženichem a nevěstou.

O autorovi

angelo