Inspirace

Marsala – barva roku 2015

Marsala - barva roku 2015

Marsala - barva roku 2015Se svatebními přípravami souvisí i výběr stylu a barvy svatby. Každá nevěsta má zpravidla svůj oblíbený odstín barvy. Nicméně mnohé nevěsty se nechají inspirovat trendy, které aktuálně vládnou. Letošní barvou se stal odstín s názvem Marsala…

Marsala – barva rudého vína

Zemitý rudý odstín v barvě červeného vína je charakteristický svými hnědými odlesky. Tento příjemný odstín v teplém tónu se dá velice dobře kombinovat. Marsala vystřídala loňskou svěží zeleno-modrou. Barevné trendy nejsou však určovány náhodně. Vyhlášení barvy roku má na starosti americký Pantone Color Institute, kde se na výběru ideální barvy pro daný rok podílí experti, jako jsou návrháři, designéři, floristé, vizážisté a mnozí další.

Marsala - barva roku 2015Proč právě Marsala?

A proč právě název Marsala? Pojmenování odstínů je převzato od silného červeného vína, které je charakteristické pro západní část Sicílie. Marsala představuje sebejistotu, stabilitu a důvěryhodnost. I to jsou důvody, proč se stal tento zemitý odstín barvou roku právě v době, kdy světem otřásají ekonomicko-politické problémy.

Kombinujte s dalšími odstíny

Odstín Marsala bude vládnout zejména v období podzimu. Pokud jej však zkombinujete s neutrálními nebo svěžími barvami, jako je šedozelená, starorůžová či tyrkysová, nadchne vás i v letních měsících. A co všechno můžete sehnat v odstínu Marsala? Téměř vše! Od svatebních dortů, přes kytice, šperky, dekoraci až po svatební oznámení a mnoho dalšího.

A jak se odstín Marsala líbí vám?

Marsala - barva roku 2015

Zdroj

O autorovi

The Wedding Post